صفحه نخست / سرخط اخبار / قیمت مرغ ارزان تر میشود ؟ / قیمت واقعی مرغ ۹۵۰۰ است و تا فردا ارزانتر میشود

قیمت مرغ ارزان تر میشود ؟ / قیمت واقعی مرغ ۹۵۰۰ است و تا فردا ارزانتر میشود

قیمت مرغ ارزان تر میشود ؟ / قیمت واقعی مرغ ۹۵۰۰ است و تا فردا ارزانتر میشود

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیمدرباره اخباری که درباره کمبود مرغ در بازار  در فضای مجازی مطرح می شود، اظهار کرد: مشکلی بابت تامین مرغ در بازار وجود ندارد و تولید این محصول در کشور فراوان است و  شرکت پیشتیبانی امور دام نیز اقدام به توزیع مرغ منجمد می کند.

وی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلوگرم مرغ منجمد را ۶۶۰۰ تومان تا ۶۷۰۰ تومان توزیع می کند و در مقاطعی نیز اقدام به توزیع مرغ گرم به قیمت حدودی ۸ هزار تومان کرده است.

قیمت اعلامی مرغ در ستاد تنظیم بازار ۸۱۷۵

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، ادامه داد: ستاد تنظیم بازار  بر اساس دستور العمل ریاست جمهوری مبنی بر افزایش حداکثر ۱۰ درصدی قیمتها، حد اکثر قیمت مرغ گرم را  برای مصرف کننده در سال جاری ۸۱۷۵ تومان با احتساب ۹ درصد افزایش قیمت تعیین کرد اما  این قیمت مورد قبول ما نیست.

وی با اشاره به دلایل افزایش قیمت مرغ در بازار، تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت دان (خوراک طیور) هزینه های تولید ما ۶۰ تا ۶۵ درصد افزایش یافته اما قیمت فروش مرغ را حداکثر ۹ درصد بالا برده‌اند.

قیمت واقعی مرغ ۹۵۰۰ تومان است

یوسفی با بیان اینکه بر اساس هزینه‌های تولید، قیمت واقعی مرغ برای مصرف کننده ۹۵۰۰ تومان است گفت: قیمت دان (خوراک مرغ )در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در برخی اقلام تا ۹۰ درصد و قیمت ذرت ۵۰ درصد افزایش یافته است و نمی شود آن را با قیمت ستاد تنظیم بازار به فروش رساند.

دلیل عدم عرضه مرغ در میادین میوه

وی در پاسخ به اینکه چرا مرغ در میادین میوه و تره بار توزیع نمی شود گفت: قیمت مرغ در میادین میوه تره تنها با قیمت دستوری ۸۱۷۵ تومان ستاد تنظیم بازار قابلیت عرضه دارد اما مرغ داران حاضر به فروش محصولات خود به این قیمت نیستند به همین دلیل مرغ در اختیار میادین قرار نمی گیرد (یا مقدار کمی آنجا عرضه می شود).

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ از روز شنبه یا یک شنبه مقداری کاهش می باید گفت: از هفته آینده عرضه مرغ در بازار بیشتر می شود؛ گرمای شدید یک ماه گذشته باعث شده بود رشد مرغ ها کم شود.

منبع : تسنیم

در همین رابطه

قیمت مرغ چقدر است؟ / مرغ در یک قدمی ۱۱ هزار تومانی شدن

قیمت مرغ چقدر است؟ / مرغ در یک قدمی ۱۱ هزار تومانی شدن مهدی یوسف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *