صفحه نخست / سرخط اخبار / قیمت دلار ۱۱ فروردین ۹۷ / قیمت دلار چقدر است

قیمت دلار ۱۱ فروردین ۹۷ / قیمت دلار چقدر است

قیمت دلار ۱۱ فروردین ۹۷ / قیمت دلار چقدر است

با وجود اینکه ماه گذشته بانک مرکزی دلار را تک ترخی اعلام کرد اما کماکان در بازار آزاد در خیابان فردوسی دلالان قیمت های دیگری را برای قیمت دلار و دیگر ارزها در نظر گرفته اند . قیمت دلار امروز در بازار آزاد افزایش زیادی داشت و با قیمت پنج هزار و نهصد و بیست تومان معامله شد .

پس از ابلاغ سیاست‌های جدید ارزی، منع صرافان از خرید و فروش دلار و یورو و تحمیل نرخ دستوری ، نرخ دلار و یورو روند تقریبا ثابت و پایداری را طی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پس از ابلاغ سیاست‌های جدید ارزی، منع صرافان از خرید و فروش دلار و یورو و تحمیل نرخ دستوری، نرخ دلار و یورو روند تقریبا ثابت و پایداری را طی کرد.

اما در چند روز اخیر این روند آرام و در عین حال منتظر، دوام چندانی نداشته و نیرو‌های بازار در حال پس زدن سیاست‌های دستوری هستند.

به طوری که در ساعات اولیه امروز، نرخ هر دلار امریکا در بازار آزاد به قیمت ۵۹۲۰ تومان و هر یورو به قیمت ۷۱۰۰ تومانی مورد معامله قرار گرفت.

این نرخ به نوعی خیز دوباره دلار به سمت نرخ ۶۰۰۰ تومان است که در روز‌های آخر پیش از اعمال سیاست‌های جدید ارزی در بازار مورد معامله قرار می‌گرفت.

این نرخ در بازار آزاد به نوعی تصدیق نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی مبنی بر ناپایداری سیاست تک نرخی دلار، به دلیل عدم پوشش نیاز‌های متقاضیان است.

از سویی دیگر سیاست‌های غیر اقتصادی دولت در بازر ارز موجب انتقال نقدینگی و کوچ سفته بازان به سمت بازار سکه وطلا شده است.

بطوری که ویژگی چند نرخی بودن از بازار ازر به بازار سکه سرایت کرده و در تابلوی اعلانات صرافی‌ها برای سکه قیمت‌های متفاوتی درج شده است.

دیگر ویژگی بازار سکه وجود حباب قیمت است که با افزایش قیمت سکه به نوعی این حباب در حال تشدید است، از همین روی قیمت تمام سکه با تصویر امام (ره) در بازار به قیمت یک میلیون و هشتصد و نود هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

همچنین قیمت فروش تمام سکه بهار آزادی میلیون و هشتصد و چهل هزار تومان و نیز قیمت فروش نیم سکه بهار آزادی نهصد و چهل هزار تومان در تابلوی اعلانات درج شده است.

منبع: اقتصاد نیوز

در همین رابطه

قیمت دلار ۱۵ اردیبهشت ۹۷ / قیمت دلار چقدر است

قیمت دلار ۱۵ اردیبهشت ۹۷ / قیمت دلار چقدر است با وجود اینکه ماه گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *