صفحه نخست / سرخط اخبار / قیمت دلار دوشنبه ۲۰ فروردین / دلار تک نرخی شد

قیمت دلار دوشنبه ۲۰ فروردین / دلار تک نرخی شد

قیمت دلار دوشنبه ۲۰ فروردین / دلار تک نرخی شد

طبق تصمیم جلسه فوق‌العاده ستاد اقتصادی دولت، دلار به قیمت ۴۲۰۰ تومان برای همه گروه‌ها ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت با حضور رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت قرار شد تا دلار به قیمت ۴۲۰۰ تومان برای همه گروه ها ارائه شود.

بر اساس این گزارش عصر امروز نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی و ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی به منظور بررسی وضعیت بازار ارز برگزار شد.

خبر تکمیلی اعلام می شود.

در حالی روند رو به رشد قیمت دلار برای امروز نیز ادامه‌دار شد و این ارز تا ۶۱۵۰ تومان مورد معامله قرار گرفت که از ساعاتی پیش گزارش‌های بازار نشان از روند معکوس دلار دارد؛ به طوری که با ریزش ۴٠٠ تومانی تا ۵٧۵٠ تومان سقوط کرده است.

به گزارش ایسنا، جریان حدود سه روز گذشته بازار ارز متفاوت از نوسان گذشته پیش رفت به طوری که شدت رشد قیمت‌ها تا حدی بود که دلار ۵٢٠٠ تومانی در ابتدای هفته را تا ۶١۵٠ تومان در عصر دوشنبه پیش برد.

رییس کل بانک مرکزی ابراز امیدواری کرد که بازار ارز در روزهای آینده به وضعیت باثبات و متعادل برسد.

به گزارش ایسنا، ولی‌الله سیف بعد از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی آخرین وضعیت بازار ارز در جمع خبرنگاران، گفت: جلسه خوبی با اعضای کمیسیون اقتصادی در خدمت آقای کرباسیان وزیر اقتصاد داشتیم که بحث‌های خوبی انجام شد.

وی افزود: درباره موضوع ارز تفاهم اصولی وجود دارد البته باید جزئیات را در جلسات دیگر تکمیل کنیم.

رییس کل بانک مرکزی ابراز امیدواری کرد که بازار ارز به وضعیت باثبات و متعادل نزدیک شود.

وزیر اقتصاد با غیر منطقی خواندن قیمت کنونی ارز و ضمن اشاره به تشکیل کارگروه مشترک مجلس و دولت درخصوص ساماندهی بازار ارز، از جلسه امشب با رئیس جمهور درباره این موضوع خبر داد.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد بعد از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت بازار ارز گفت: نظر رسمی دولت درباره وضعیت بازار ارز توسط سخنگوی دولت گفته شده است البته در این رابطه امشب جلسه ای در دولت با حضور رئیس جمهور تشکیل می شود و پیشنهادات بانک مرکزی در خصوص ساماندهی بازار ارز بررسی می شود.

دولت موافق وضعیت موجود در بازار ارز نیست

وزیر اقتصاد ادامه داد: دولت موافق وضعیت موجود در بازار ارز نیست چرا که اتفاق خاصی در اقتصاد رخ نداده است که قیمت ارز تا این اندازه بالا برود.

بخش های امنیتی و ناجا درباره مافیای دلار در بازار جوابگو باشند

کرباسیان در خصوص موضوع مافیای دلار در بازار گفت: بخش‌های امنیتی و ناجا باید در خصوص مطرح شدن مافیای دلار جوابگو باشند به دلیل اینکه اتفاق خاصی در اقتصاد رخ نداده که بازار با التهاب موجود روبه رو شود.

این عضو کابینه تصریح کرد: جلسه امروز با اعضای کمیسیون اقتصادی، نشست خوبی بود و پیشنهادات ارائه شده از سوی نمایندگان مجلس بررسی می شود.

باید علاوه بر کاهش قیمت‌ها بازار به ثبات برسد/ تشکیل کارگروه مشترک مجلس و دولت درباره ساماندهی بازار ارز

وزیر اقتصاد یادآور شد: قیمت ارز منطقی نیست و باید علاوه بر کاهش قیمت ها بازار به ثبات برسد که بتوانیم کارهای اقتصادی را تا پایان سال انجام دهیم در این راستا کارگروه مشترکی بین مجلس و دولت در خصوص ساماندهی بازار ارز تشکیل شده است.

منبع: عصرایران-مهر-فارس

در همین رابطه

قیمت سکه در ۷ مرداد به ۴/۴۱۰ میلیون رسید / قیمت سکه در کمتر از نیم ساعت افزایش یافت

قیمت سکه در ۷ مرداد به ۴/۴۱۰ میلیون رسید / قیمت سکه در کمتر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *