صفحه نخست / سرخط اخبار / قهرمانی وزنه برداری جوانان / طلا و نقره وزنه برداری فوق سنگین برای ایران

قهرمانی وزنه برداری جوانان / طلا و نقره وزنه برداری فوق سنگین برای ایران

قهرمانی وزنه برداری جوانان / طلا و نقره وزنه برداری فوق سنگین برای ایران

مسابقات قهرمانی وزنه برداری جوانان آسیا که به میزبانی کره جنوبی انجام شد امروز پایان یافت و تیم کشورمان موفق کسب عنوان قهرمانی این مسابقات شد . مدال طلا و نقره این مسابقات نیز به آرمان محمدزاده و محمد حسین رئیسی رسید .

مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا سوم اردیبهشت ماه جاری به میزبانی شهر «اورگنج» ازبکستان آغاز شد و امروز با شناخت تیم های برتر به کار خود پایان داد.

پیکارهای دسته ۱۰۵ و به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم امروز دوشنبه از ساعت ۱۴:۳۰ آغاز شد که در دسته ۱۰۵ کیلوگرم هشت وزنه بردار از کشورهای ویتنام، کره جنوبی (۲ نفر)، ایران (۲ نفر)، ازبکستان و چین تایپه (۲ نفر) و در دسته فوق سنگین ۶ وزنه بردار از کشورهای ایران (۲ نفر)، ازبکستان، سوریه، هند و عربستان به روی تخته رفتند.
«آرمان محمدزاده» در حرکت یک ضرب در ابتدا وزنه های ۱۵۵ و ۱۶۰ کیلوگرم را جابجا کرد اما در حرکت سوم نتواست وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی را بلند کند.
محمدزاده در حرکات دو ضرب موفق به مهار وزنه های ۱۸۹، ۱۹۶ و ۲۰۳ کیلوگرمی شد که ضمن کسب مدال های طلا یک ضرب و دو ضرب در مجموع نیز با ۳۶۳ کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا، عنوان قوی ترین جوان آسیا را هم به خود اختصاص داد.
«محمدحسین رییسی» دیگر نماینده کشورمان در این دسته در حرکات یک ضرب وزنه های ۱۳۸، ۱۴۶ و ۱۵۱ را ثبت کرد و در جایگاه چهارم قرار گرفت.
رییسی در حرکات دو ضرب عملکرد بهتری داشت و توانست وزنه های ۱۸۰، ۱۹۱ و ۱۹۹ کیلوگرم را مهار کند که ضمن کسب مدال نقره دو ضرب در مجموع نیز با ۳۵۰ کیلوگرم مدال نقره گرفت.
در این دسته «حکیم» از سوریه با مجموع ۳۳۹ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.
اما در دسته ۱۰۵ کیلوگرم «امیر عزیزی» در حرکت یک ضرب وزنه های ۱۵۶ و ۱۶۲ کیلوگرم را مهار کرد اما در حرکت سوم خود نتوانست وزنه ۱۶۲ کیلوگرمی را جابجا کند و به مدال برنز دست یافت.
عزیزی در حرکت دو ضرب تنها موفق به جابجایی وزنه ۱۹۱ کیلوگرمی شد و در حرکات بعدی خود نتوانست وزنه های ۲۰۰ و ۲۰۱ کیلوگرمی را ثبت کند که در نهایت ضمن کسب مدال برنز حرکت دو ضرب در مجموع نیز با ۳۵۳ کیلوگرم برای کشورمان مدال برنز گرفت.
«علیرضا زارع پور» دیگر نماینده کشورمان در این دسته، در حرکت یک ضرب تنها موفق به مهار وزنه ۱۵۰ کیلوگرمی شد و نتوانست وزنه های ۱۵۵ و ۱۵۶ را بالای سر ببرد. او در حرکات دو ضرب نیز پس از بلند کردن وزنه های ۱۶۵ و ۱۸۳ کیلوگرمی در حرکت سوم موفق به ثبت وزنه ۱۹۲ کیلوگرمی نشد و در نهایت با مجموع ۳۳۳ کیلوگرم در جایگاه پنجم آسیا قرار گرفت.
نکته قابل توجه اینکه «آرمان محمدزاده» در دسته به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب با بلند کردن وزنه ۱۶۰ کیلوگرمی، طلا گرفت اما «اکبر دژراف» از ازبکستان و در دسته ۱۰۵ کیلوگرم با ۱۰ کیلوگرم بیشتر و با ۱۷۰ کیلوگرم مدال طلا گرفت.
البته این اختلاف در مجموع نیز وجود داشت به طوری که دژراف ازبکی در مجموع با ۳۷۲ کیلوگرم اول شد و محمدزاده با ۳۶۳ کیلوگرم در فوق سنگین طلا گرفتند.

منبع: ایرنا

در همین رابطه

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *