صفحه نخست / سرخط اخبار / قطع مقرری بیمه بیکاری به بهانه تاخیر / ابطال قطع مقرری بیمه بیکاری به بهانه تاخیر

قطع مقرری بیمه بیکاری به بهانه تاخیر / ابطال قطع مقرری بیمه بیکاری به بهانه تاخیر

قطع مقرری بیمه بیکاری به بهانه تاخیر / ابطال قطع مقرری بیمه بیکاری به بهانه تاخیر

بیمه بیکاری که تا چندی پیش قانون جدیدی مبنی بر اینکه در صورت تاخیر ۴۵ دقیقه ای برای گرفتن بیمه بیکاری داشته باشند، ابطال شد و این موضوع از دستور کار خارج شد. حالا خبر می رسد که وزارت کار و رفاه اجتماعی در دستور عملی جدید این طرح قطع مقرری بیمه بیکاری به بهانه تاخیر را لغو کرده است .

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری دستورالعمل وزارت کار در خصوص قطع مقرری بیمه بیکاری بدلیل تأخیر ۴۵ دقیقه ای مقرری بگیران، در ثبت حضور و غیاب را ابطال کرد.

به گزارش ایسنا، به دنبال شکایت شاکی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستورالعمل و ضوابط اجرایی حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری و دستورالعمل و ضوابط حضور و غیاب اثر انگشتی که توسط اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار مقرر گردیده و در مواد غیبت و تأخیر ۴۵ دقیقه ای منجر به قطع مقرری بیمه بیکاری خواهد گردید، خارج از اختیار اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار بوده و بر این اساس درخواست ابطال این دستورالعمل را مطرح کرده است.

این گزارش حاکی است هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد، دستورالعمل یاد شده را با این استدلال که قطع مقرری بیمه بیکاری بیمه شده، به علت عدم حضور در اداره کار و تأخیر در حضور، خلاف ماده ۸ قانون بیمه بیکاری است از تاریخ تصویب ابطال کرد.

منبع: ایسنا

در همین رابطه

قاچاق دارو به خارج از کشور / دکتر هاشمی از خطر تغییر جهت قاچاق میگوید

قاچاق دارو به خارج از کشور / دکتر هاشمی از خطر تغییر جهت قاچاق میگوید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *