صفحه نخست / سلامت / قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب
قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب

قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب

قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب

هر روز صبح بعد از خوردن قهوه می خوابیدم و زندگی ام تغییر کرد

شب زنده داران می دانند که زود بیدار شدن خیلی سخت است. علم می گوید که شب زنده داران مانند دیگران در صبحگاه با نشاط نیستند، به این معنا که سرحال شدن و تمرکز آنها دیرتر اتفاق می افتد. بنابراین تعجبی نیست که زودبیدار شدن برای آنها یک کابوس باشد. آنها با درون خود سر جنگ دارند. من این نکته را می دانم چون همین اتفاق برای من افتاده است.

 

  1. چرت قهوه چیست ؟

چرت قهوه زمانی اتفاق می افتد که شما یک نوشیدنی کافئین دار می خورید و ۲۰ دقیقه می خوابید، این دقیقا همان زمانی است که قهوه شروع به اثر گذاری می کند.

نحوه ی عملکرد آن : شما یک فنجان قهوه ، چای سیاه، اسپرسو یا دیگر نوشیدنی های کافئین دار را مصرف می کنید و ساعت خود را برای ۲۰ دقیقه آینده کوک می کنید. سعی کنید که کافئین را به سرعت بخورید افزایش انرژی زودتر از موعد، با خواب شما تداخل پیدا نکند. سپس، بخوابید (از این نترسید که خوابتان کامل نباشد، حتی حالت نیمه خواب هم خوب است و مزایای زیادی دارد و شما را با نشاط می کند). زمانی که از خواب بیدار شدید، قطعا احساس تازگی و نشاط خواهید داشت.

 

  1. چه کسی آن را انجام می دهد؟

چرت قهوه در اواسط بعد از ظهر باعث افزایش انرژی شما می شود. اگر بلافاصله قبل از چرت زدن قهوه مصرف کنید و ۲۰ دقیقه یا کمتر بخوابید، می توانید از مزایای خواب و کافئین استفاده نموده و هوشیاری خود را حداکثر نمایید.

 

  1. آیا علم از این قضیه پشتیبانی کرده است؟

دانشمندان به شدت موافق این موضوع هستند که چرت قهوه نسبت به نوشیدن سایر نوشیدنی ها یا صرف چرت زدن در تجدید عملکرد شناختی و مبارزه با خستگی بسیار موثرتر است. اما هنوز برسر اثر چرت قهوه در زمان صبحگاه بحث وجود دارد.

کاربران ردیت در مورد مصرف صبحگاهی قهوه مطالب مثبتی را عنوان کرده اند “من با خوردن قهوه در صبحگاه بجای اینکه حس خمودگی داشته باشم و بخواهم چرت بزنم، حسی پر از انرژی و هیجان داشتم و میخواستم هرچه زودتر بیدار شوم و این برای من کافی بود”

 

  1. خوب پس آیا واقعا جواب می دهد؟

اجازه دهید صریح باشم: من آنقدر ضد سحرخیزی هستم که باور نکنم اصلا چیزی به اسم انسان سحرخیز وجود داشته باشد. در بعضی از آخر هفته ها، تنها چیزی که مرا قبل از ظهر از جای خود بلند می کند یک رختخواب بهتر است.

کاری که من کردم : یک ساعت دیگر را ۲۰ دقیقه زودتر از ساعت خودم کوک کردم. شب قبل یک فنجان قهوه درست کردم و آن را درون یخچال گذاشتم تا صبح مصرف کنم. بعد از شنیدن صدای زنگ اولین ساعت از خواب بیدار شدم و بسیار خواب آلود بودم. به آشپزخانه رفتم و قهوه را نوشیدم. سپس بلافاصله به تختخواب بازگشتم. (خیلی سعی کردم که به سرویس بهداشتی نرم تا بتوانم هرچه سریعتر به رختخواب بازگردم). ۲۰ دقیقه بعد صدای دومین ساعت را شنیدم.

خیلی جالب بود، به صورت غیر قابل توصیفی با نشاط بودم و اصلا ساعت هشدار را به تعویق نینداختم. اصلا خواب آلوده نبودم و دلم نمی خواست که دوباره به رختخواب بازگردم و بخوابم (اگرچه هنوز هم کمی کند هستم، گرچه ضربان قلبم بالاست).

حس بیدار شدن و سرحال بودن مسئله جدیدی برای من بود و دوستش داشتم. ازین مهمتر، بموقع به سرکار رسیدم و طوری نبود که قرار باشد برای سرحال شدن تا ظهر و زمان نهار صبر کنم.

چه کسی می داند؟ حتی شاید این کار را برای از بین بردن خستگی بعد از ظهر هم انجام دادم.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

7روش برای مقابله با مشکلات قلبی/با این 7 روش همین الان انسان سالمتری خواهید بود

۷روش برای مقابله با مشکلات قلبی/با این ۷ روش همین الان انسان سالمتری میشوید

۷روش برای مقابله با مشکلات قلبی/با این ۷ روش همین الان انسان سالمتری میشوید سریعترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *