صفحه نخست / مد و زیبایی / فهرست گران ترین کلکسیون های دنیا/ قیمت نجومی تخم مرغ های خاندان سلطنتی روسیه

فهرست گران ترین کلکسیون های دنیا/ قیمت نجومی تخم مرغ های خاندان سلطنتی روسیه

ساتِبیز یک حراج‌خانه چندملیتی آمریکایی است که یکی از بزرگترین حراجی‌های آثار هنری، جواهر و مجموعه‌ها را اداره می‌کند. این بار قصد دارد در هنگ کنگ مجموعه ای از سری کارت های هانیو ایچیرو را به فروش برساند. این کلکسیون قیمتی معادل ۵۰۰ هزار دلار دارد و ارزش هر بطری آن ۸۶۲۰ دلار است. البته  آن در برابر گرانقیمت ترین کلکسیون هایی که تابحال در حراجی ها به فروش رسیده اند چیز خاصی محسوب نمی شود.

 

خاطرات فوتبالی پله : ۴.۸ میلیون دلار

بزرگترین فوتبالیست تاریخ بزرگترین مجموعه خاطرات فوتبالی تاریخ را بفروش رساند. پله افسانه ی برزیلی دنیای فوتبال در زمان فروش این کلکسیون غنائم، مدال ها و متعلقات شخصی به قیمت ۴.۸ میلیون دلار یک رکورد جهانی را به ثبت رساند.

 

خاطرات فوتبالی پله : ۴.۸ میلیون دلار

در بین آنها نسخه ی المثنی کاپ ژول ریمه وجود داشت که پس از جام جهانی ۱۹۷۰ برای پله ساخته شده بود. این کاپ به قیمت ۴۲۸۷۰۰ دلار به فروش رسید. در آمد حاصل از فروش این محصولات به بیمارستان کودکان برزیلی پکنو پرینسیپه اختصاص یافت.

 

کلکسیون ساعت سوئیسی: ۶.۱ میلیون دلار

کلکسیونی از ساعت های استثنائی در زمان فروش خصوصی ساعت در ساتبی نیویورک به ارزش ۶.۱ میلیون دلار فروخته شد. در حراجی سال ۲۰۱۵ ، ۲۲ ساعت میناکاری شده دوران انقلاب صنعتی عرضه شد و بسیاری از آنها در طول این سالها دیده نشده بودند.

 

کلکسیون ساعت سوئیسی: ۶.۱ میلیون دلار

مورد برجسته و گرانترین رقم به فروش رسیده در این حراجی مربوط به این محفظه عطر و ساعت پرنده آوازه خوان که منتسب به ژاکز-دوت و لشوت ژنو ساعت ساز می باشد. قیمت پایه آن ۸ هزار دلار بود و در نهایت به قیمت ۱.۲ میلیون دلار به فروش رسید.

 

 

کلکسیون سکه آمریکا: ۴۴.۹ میلیون دلار

چه کسی فکرش را می کرد که کلکسیون سکه ای ۴۴.۹ میلیون دلار ارزش داشته باشد؟ لوئیس ای الیزبرگ بانکدار بالتیمور در زمان فروش کلکسیون خود در سال ۱۹۸۲ به این پول رسید. او از تمامی سکه هایی که در تاریخ آمریکا ضرب شده اند یک نمونه در کلکسیون خود جمع آوری کرده بود.

 

کلکسیون تخم مرغ های عید پاک خانواده سلطنتی روسیه

ویکتور وکسبرگ بیلیونر روسی کل کلکسیون تخم مرغ های مالکوم فوربس را به قیمت تخمینی ۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۴ خرید. کلکسیون نادر و منحصر بفرد بود. تنها ۵۰ تخم مرغ توسط فابرگه درست شده بود که ۹ مورد از آنها در این کلکسیون وجود داشت. این تخم مرغ ها به عنوان گنجینه ای ملی در نظر وکسبرگ به شمار می امد و اکنون در کلکسیون عمومی برای تماشای جهانیان قرار گرفته است.

 

کلکسیون سرامیک چینی: ۶۰.۴ میلیون دلار

کشاورزی از ویلتشایر انگلستان در سال ۲۰۱۶ و پس از فروش دست نخورده ترین کلکسیون سرامیک دنیا در صدر خبر ها قرار گرفت. این کلکسیون مجموعه ای از ظروف چینی سانگ، مینگ و کینگ بوده و قیمت تخمینی آن ۱۰.۵ میلیون دلار بود و به قیمت ۶۰.۴ میلیون دلار به فروش رسید.

 

کلکسیون سرامیک چینی: ۶۰.۴ میلیون دلار

۱۰۰ قطعه در این حراجی عرضه شد و گرانقیمت ترین قطعه مربوط به مونفلاسک کوچک سفید متعلق به قرن ۱۵ بوده که به قیمت باور نکردنی ۱۳.۵ میلیون دلار به فروش رسید.

 

کلکسیون خصوصی هنری دیوید بووی : ۴۴.۳ میلوین دلار

زمانی که کلکسیون هنری دیوید بووی در نوامبر ۲۰۱۶ به قیمت ۴۴.۳ میلیون دلار به فروش رسید، از حد انتظارات فراتر رفت. ارقام پیشنهادی در ساتِبیز  همه را شگفت زده کرد زیرا تقریبا دو برابر قیمت های تخمینی اصلی بودند.

اثر برجسته در این حراجی ، اثر باسکویت بود که به قیمت ۹.۵ میلیون دلار به فروش رسید. در این حراجی ۵۹ رکورد در زمینه فروش به ثبت رسید و در بین این رکورد ها آثاری از هنرمندان انگلیسی، دیوید هاکنی و فرانک آئربک وجود داشت.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه به ۳میلیون ۳۰۰ هزار تومان

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *