صفحه نخست / سرخط اخبار / فعالیت هسته ای ایران / آژانس هسته ای هیچ فعالیت غیر صلح آمیز از ایران ندید

فعالیت هسته ای ایران / آژانس هسته ای هیچ فعالیت غیر صلح آمیز از ایران ندید

فعالیت هسته ای ایران / آژانس هسته ای هیچ فعالیت غیر صلح آمیز از ایران ندید

نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس دوشنبه شب در اقدامی نمایشی، مدعی شد اسنادی در اختیار این رژیم است که نشان می‌دهد ایران پیش از برجام، برای رسیدن به تسلیحات هسته‌ای تلاش می‌کرده و پس‌از این توافق، آن فعالیت‌ها را به‌صورت مخفیانه ادامه می‌دهد.

به گفته سفیر ایران در انگلیس آژانس اتمی پس از ۱۰ سال مطالعه هیچ اثر و مدرکی مبنی بر این که ایران فعالیت‌های مرتبط با برنامه تسلیحات هسته‌ای داشته ، مشاهده نکرده است.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حمید بعیدی نژاد با انتشار پیامی در توییتر تصریح کرد که بر همین اساس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم گرفت تا در سال ۲۰۱۵ پرونده هسته‌ای ایران را برای همیشه مختومه اعلام کند.

اظهارات نتانیاهو در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام در ۱۷ ژانویه ۲۰۱۶ (۲۷ دی ۱۳۹۴) تاکنون دست کم ۱۰ بار پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای را تایید کرده است.

به گزارش ایرنا، آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در واکنش به ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران تاکید کرد: آژانس چنانکه در گزارش سال ۲۰۱۵ بیان کرده، پس از سال ۲۰۰۹ هیچ نشانه ای از فعالیت های هسته ای مرتبط با جنبه های غیرصلح آمیز را در ایران شاهد نبوده است.

‘فردریک دال’ یکی از سخنگویان آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به گزارش دسامبر ۲۰۱۵ آژانس تاکید کرد: آژانس هیچ نشانه معتبری از فعالیت ایران در ارتباط با جنبه های غیر صلح آمیز هسته ای پس از سال ۲۰۰۹ نداشته و ندارد.

منبع: تسنیم

در همین رابطه

ارتباط ایران با اروپا پس از تحریم امریکا / صادرات شرکتهای آلمانی قطع نمیشود

ارتباط ایران با اروپا پس از تحریم امریکا / صادرات شرکتهای آلمانی قطع نمیشود وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *