صفحه نخست / سرخط اخبار / فروش فیلم ها در اکران نوروزی / آمار فروش فیلم های اکران شده در تعطیلات نوروز

فروش فیلم ها در اکران نوروزی / آمار فروش فیلم های اکران شده در تعطیلات نوروز

فروش فیلم ها در اکران نوروزی / آمار فروش فیلم های اکران شده در تعطیلات نوروز

سینماها سال جدید را با اکران هفت فیلم که شامل سه فیلم کمدی «مصادره» ، «لونه زنبور» و «خرگیوش» ، سه فیلم اجتماعی «فِراری» ، «به وقت شام» و «لاتاری» و انیمیشن «فیلشاه» آغاز کردند.

همین تنوع در فیلم‌های انتخابی منجر به استقبال خوب مخاطبان شد. فروش کل سینماها در تعطیلات نوروز ۹۷ نسبت به نوروز ۹۶ با افزایش ۳۷ درصدی روبرو شد. همچنین با توجه به افزایش قیمت بلیت نه تنها ریزش مخاطب نداشتیم بلکه نسبت به سیزده روز نخست سال ۹۶ ، به میزان ۲۰ درصد افزایش مخاطب نیز داشتیم.

رتبه اول جدول فروش هفتگی همان طور که پیش‌بینی می‌شد در سه هفته نخست سال در اختیار یک فیلم کمدی قرار گرفت. فیلم «مصادره» اولین ساخته مهران احمدی که یک کمدی سیاسی محسوب می‌شود و از فضایی فانتزی و داستانی جذاب بهره می‌برد با فروش هفتگی سه میلیارد و ۱۶۸ میلیون و ۵۱۴ هزار تومان سومین هفته صدرنشینی خود را پشت سر گذاشت و توانست به مجموع فروش ۷ میلیارد و ۲۸۶ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان دست یابد. رتبه دوم و سوم جدول فروش به فیلم‌های اجتماعی اکران نوروز اختصاص یافت که داستان‌های نسبتا تلخ اما ملتهب و جذابی داشتند. فیلم «لاتاری» با فروش دو میلیارد و ۴۸۱ میلیون و ۴۶۴ هزار تومان در رتبه دوم جدول فروش و فیلم «به وقت شام» با فاصله اندکی از لاتاری با فروش هفتگی دو میلیارد و ۴۴۷ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان در رتبه سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

فیلم «لونه زنبور» و «فیلشاه» نیز به ترتیب با فروش یک میلیارد و ۹۴۳ و ۵۶۳ هزار تومان و ۶۰۵ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان در رتبه چهارم و پنجم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند.

جدول هفتگی فروش سینمای ایران
منبع: سینما تیکت

در همین رابطه

اکران مردمی دشمن زن با حضوز جواد یساری / حضور الناز حبیبی وجواد یساری در پردیس هروی

  اکران مردمی دشمن زن با حضوز جواد یساری / حضور الناز حبیبی وجواد یساری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *