صفحه نخست / سرخط اخبار / فان باستن طرفدار ایران در جام جهانی / گسترش فوتبال خیابانی در ایران

فان باستن طرفدار ایران در جام جهانی / گسترش فوتبال خیابانی در ایران

فان باستن طرفدار ایران در جام جهانی / گسترش فوتبال خیابانی در ایران

بازیکن ماندگار فوتبال هلند با اشاره به عدم حضور تیم ملی کشورش در روسیه گفت: در جام جهانی طرفدار تیم ملی فوتبال ایران هستم.

به گزارش سایت خبر روز خوش به نقل از خبرنگار مهر، مارکو فان باستن که به همراه رئیس فیفا به ایران سفر کرده  است در مراسم دیدار با خانواده فوتبال ایران گفت:  وقت بخیر عرض می کنم خدمت حضار محترم. برای اولین بار به ایران آمدم.

اسطوره فوتبال هلند ادامه داد: تاکنون صعودهای مختلفی را از فوتبال و فوتسال ایران دیده ام و آرزو می کنم فوتبال هلند هم اینچنین شود.

فان باستن گفت: دوست دارم نصایحی را برای فوتبال ایران را داشته باشم. اگر چه به عنوان یک هلندی باید بگویم فوتبال کشورم در حال حاضر موفقیت های چشمگیری نداشته است.

وی افزود: باید امکان بازی کردن را در خیابان و مدرسه و باشگاهها برای کودکان ایجاد کنیم. خیلی مهم است در کشور ایران فرصت ها را ایجاد کرد تا دختران و پسران از این ورزش لذت ببرند. برای کمک به تحقق این هدف، از طریق داشتن استعداد های خوبی که دارد باید کمک کرد تا به جایگاه بهتری برسد. این موضوع می تواند برای نوجوانان خوب باشد تا از طریق تلویزیون ببیند ستاره هایشان چه می کنند.

فان باستن گفت: وقتی از طریق تلویزیون در بچگی هایم می دیدم یوهان کرایف چه می کند برایم بی نظیر و لذتبخش بود. باید همین کار را با نوجوانان ایرانی کرد. باز هم تاکید می کنم برای کشوری مثل ایران بسیار مهم است که فضا را باز کنند تا تیم ها پیشرفت کنند. حالا نقش فیفا مشخص می شود که چطور فیفا می تواند کمک کند تا فوتبال پیشرفت کند. اینجا نقش فیفا اهمیت پیدا می کند.

ستاره اسبق فوتبال هلند در خصوص فوتبال ایران تصریح کرد: در گزارشی که از دستیابی های شما به موفقیت نشان داده شد دیدیم که چقدر شما ایرانی ها عشق فوتبال هستید. شما در برخی سطوح به مربیان خوب برای آموزش نیاز دارید. فکر می کنم فیفا می تواند در این حوزه ها به ایران کمک کند. کمک به فوتبال پایه می تواند در راستای پیروزی فوتبال ایران باشد.

فان باستن اظهار داشت: پروژه معروف فوتبال ایران پروژه فیفاست. چرا که برای جوانان خیلی مهم است که ورزش و اولین عشقشان که فوتبال است را به راحتی بازی کنند. ما انتظار داریم در بحث فوتبال پایه پیشرفت کنیم.

وی افزود: مطمئن باشید در جام جهانی روسیه یکی از مشوقان شما خواهیم بود. البته که گروهی که با اسپانیا و پرتغال و مراکش در آن حضور دارید بسیار سخت است اما انگیزه شما می تواند هر چیزی را رخ بدهد. من طرفدار شما هستم.

منبع : خبرگزاری مهر

در همین رابطه

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *