صفحه نخست / سلامت / غذایی فرانسوی که باید در زمستان امتحان کنید/ بگذارید در قابلمه چند ساعت بپزد

غذایی فرانسوی که باید در زمستان امتحان کنید/ بگذارید در قابلمه چند ساعت بپزد

یکی از غذاهای زمستانی با آرام پز که باید حتما امتحان کنید

تغییر فصل ها هم برای خودش جالب است، یک روز به گردش می روید و کباب درست می کنید و یک روز به دنبال غذاهای داغ داخل کاسه هستید تا اندکی سرمای بدنتان را کم کنند.

یکی از نشانه های دستورپخت فرانسوی غذایی ساده با محتوایی غنی است که در ظروف مخصوصی  سرو می شود، این غذا کاسولت نام دارد. این کسرول آرام پز شده به همان عقیده ی آشپزی ما اشاره دارد که همه ی مواد را داخل قابلمه بریزیم و روی شعله ی کم بگذاریم تا ظرف چند ساعت غذا آماده شود.

در قدیم کاسولت را با گوشت نازک و ترد ، مثلا گوشت مرغ، و همچنین حبوبات خوش طعم در کوره هلندی و یا ظرف خاصی به نام کسول درست می کردند. چیزی که در مورد کاسولت جالب است این است که زمان آماده سازی آن اغلب در مقایسه با دیگر غذاهای گرم زمستانی پایین تر است. صرفنظر از اینکه شما از فر هلندی، کاسول یا خوراکپز سفالی استفاده می کنید، کاسولت یک غذای خوشمزه بوده که اوقات خوشی را در زمستان برای شما به وجود می آورد.

در اینجا به ۵ نوع کاسولت مختلف را فهرست می کنیم که به دلیل قدمت خود مورد احترام همه هستند و با مواد سالم و بی خطر خود آسایش شما را فراهم می آورند:

 

  1. کاسولت سوسیس آرام پز

این نسخه ی مدرن از کاسولت سنتی با سوسیس بسیار آسان تر اماده می شود و سبزیجات ریشه ای و حبوبات طعم بسیار خوبی را به آن اضافه می کنند. در کنار آن می توانید از نان تمام گندم یا سالاد زمستانی با سبزیجات برگدار استفاده کنید تا وعده ی شما مقوی و سیرکننده شود.

 

  1. کاسولت سبزیجات

کاسولت سنتی اغلب با دو نوع گوشت پخته شده درست می شد، اما این نسخه ی کاسولت تنها دارای سبزیجات بوده و طعمی عالی دارد و نیروی شما را تجدید می کند.

 

  1. کاسولت سنتی

نداشتن فر هلندی مشکل خاصی محسوب نمی شود اما این غذای آرام پز با گوشت مرغ، اردک و حبوبات درست شده و آماده سازی آن ۸ ساعت طول می کشد و همچنین می توان از باقیمانده ی این غذا در سایر وعده های هفته نیز استفاده کرد.

  1. کسرول لوبیا سفید با آویشن معطر

اکر دنبال غذایی گیاهی هستید که مواد غذایی آن با پختن از بین نرفته باشد، این غذا با لوبیا سفید و سوسیس بدون گوشت ایتالیایی به عنوان جایگزین پروتئین درست می شود.

 

  1. کاسولت فوری

تنها چیزی که می توان به کاسولت سنتی اضافه کرد گوشت کبابی است. اگر زمان شما محدود است، می توانید کاسولت فوری را تنها در ۳۰ دقیقه آماده کنید.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه به ۳میلیون ۳۰۰ هزار تومان

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *