صفحه نخست / سلامت / انجام صحیح تمرینات یوگا/ چطور از آسیب های عضلانی جلوگیری کنیم
انجام صحیح تمرینات یوگا/ چطور از آسیب های عضلانی جلوگیری کنیم

انجام صحیح تمرینات یوگا/ چطور از آسیب های عضلانی جلوگیری کنیم

انجام صحیح تمرینات یوگا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زمانی که گرفتگی عضله در تمرین های یوگا، به آسیب های عضلانی تبدیل شود، انجام یوگا برای افراد خطر خواهد داشت

البته براساس پژوهش های انجام شده، این ورزش برای دو سوم افراد بدون خطر و مفید است.

بسیاری از افراد در تلاش برای درمان آسیب های جسمی، به یوگا روی می آورند، اما بر اساس تحقیقات جدید، انجام یوگا درد بیشتری را بر برخی از افراد تحمیل می کند.

یکی از مطالعاتی که بر روی بیش از صد نفر انجام شد، نشان داد که حدود دو سوم افرادی که یوگا کار می کنند، گفته اند که یوگا دردهای قدیمی شان را، به ویژه در ناحیه  گردن و کمر بهبود بخشیده است.

از سوی دیگر، حدود ۲۱ درصد افراد، گفته اند که یوگا باعث افزایش دردهای عضلانی یا مفصلی آن ها شده است. و حدود ۱۱ درصد اعلام داشته اند که این ورزش، سبب به وجود آوردن دردهای جدید به ویژه در ناحیه دست، مچ، آرنج و شانه شده است.

این مطالعه، به صورت اختصاصی به آسیب های عدم انجام صحیح تمرینات یوگا  نپرداخته است، اما درخصوص دردهای کلی افراد در نقاط مختلف بدنشان سوال پرسیده است. متخصصان در دانشگاه آلاباما واقع در بیرمینگهام در این باره می گویند، با وجود انجام این تحقیق، به صورت دقیق نمی توان به مشکلات به وجود آمده در این افراد پی برد. چرا که وجود درد لزوما به معنای آسیب جدی عضلانی یا مفصلی نیست و شاید این درد فقط به خاطر گرفتگی عضلانی باشد.

همچنین به دلیل وجود خطر کم ناشی از انجام یوگا، افراد نباید از پرداختن به آن اجتناب کنند چرا که این ورزش، مزیت های فراوانی به همراه دارد. این مزیت ها شامل کاهش فشار خون، کلسترول، و ضربان قلب و همچنین بهبود علایم افسردگی، اضطراب، و مشکلات خواب می باشد.

در تحقیقی دیگر شامل ۳۵۴ نفر، مشخص گردید که با انجام صحیح تمرینات یوگا درد حدود دو سوم افراد، بهبود بخشیده شده است. با این حال ۱۱ درصد افراد دچار آسیب شدند که بیشتر این دردها در ناحیه اندام فوقانی بود.

این امر به این دلیل است که در یوگا، فشار زیادی روی دست ها  مچ ها می آید که برای همه کس  مناسب نیست. همچنین بعضی حرکات در یوگا، دامنه حرکت زیادی در قسمت مفاصل دارند که اگر افراد بیش تر از آنچه که باید، به خود فشار بیاورند، باعث آسیب دیدگی می شود.

پیشنهاد متخصصان به تازه کاران برای انجام صحیح تمرینات یوگا، پیدا کردن معلمانی خبره و وارد به حرکات یوگا و آسیب های احتمالی آن است. آن ها همچنین تاکید می کنند در صورتی که دچار درد در ناحیه ای خاص از بدن خود شدید، حتما مربی خود را در جریان بگذارید.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

مزایای یوگا برای سلامتی / راهنمای یوگا برای بانوان

مزایای یوگا برای سلامتی / راهنمای یوگا برای بانوان

مزایای یوگا برای سلامتی / راهنمای یوگا برای بانوان طرفداران یوگا می گویند که این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *