صفحه نخست / سرخط اخبار / عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

تاریخ عید مبعث ۹۷ برابر با روز شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ است. این روز در تقویم میلادی مصادف با ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۸ می‌باشد. عید مبعث سالروز برگزیده شدن حضرت محمد (ص) به پیامبری (۲۷ رجب سال چهلم عام الفیل) است. این روز خجسته بر همگان مبارک باد.
مبعث روزی است که پیامبر بزرگ اسلام از جانب خداوند و به وسیله جبرئیل به هدایت انسان‌ها رسالت داده شد. روز ۲۷ رجب سال چهلم عام الفیل روز برگزیده شدن حضرت محمد (ص) به پیامبری است. با توجه به متغیر بودن تقویم هجری قمری، این روز هر ساله در تقویم شمسی ما ایرانیان دچار تغییراتی می‌گردد. تاریخ عید مبعث ۹۷ در تقویم شمسی برابر با روز شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ است. همچنین این روز مصادف با ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی می‌باشد.

عید مبعث یکی از بزرگترین اعیاد تمامی مسلمانان جهان است. عیدی که باعث پیوند و اتحاد مسلمانان جای جای گیتی می‌گردد. زمانی که پیامبر اکرم (ص) بر فراز کوه حرا و در میان غار مشغول مناجات با خدا بود، ناگاه پیک وحی، جبرئیل امین بر آن حضرت نازل شد و آیات آغازین سوره علق را همراه مژده رسالت، برای آن حضرت خواند:

«بخوان به نام پروردگارت که جهان را آفرید، همان کس که انسان را از خون بسته‌ای خلق کرد، بخوان که پروردگارت از همه بزرگوارتر است، همان کسی که به وسیله قلم تعلیم داد، و به انسان آن چه را نمی‌دانست، آموخت».

به این ترتیب آغاز وحی و بعثت، با نام خدا و با خواندن و قلم و علم و آموزش آمیخته با توحید، شروع شد و این واژه‌های زرین وحی، بیانگر آن است که بعثت یعنی: رستاخیز معنوی، و انقلاب در همه امور، که اساس آن انقلاب‌ها، انقلاب فرهنگی و آگاهی بخشی در همه زمینه‌هاست.

منبع: ستاره

در همین رابطه

تبریک عید مبعث / زیباترین عکس نوشته ها به مناسبت عید مبعث

تبریک عید مبعث / زیباترین عکس نوشته ها به مناسبت عید مبعث عید مبعث چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *