صفحه نخست / سرخط اخبار / طوفان گرد وخاک در سیستان و بلوچستان / غلظت ذرات ۱۳ برابر حد مجاز

طوفان گرد وخاک در سیستان و بلوچستان / غلظت ذرات ۱۳ برابر حد مجاز

طوفان گرد وخاک در سیستان و بلوچستان / غلظت ذرات ۱۳ برابر حد مجاز

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: پیش‌بینی کلی وضع هوای سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد آسمان استان در ساعات پیش رو عمدتاً غبار آلود خواهد بود و تا روز چهارشنبه این وضعیت ادامه دارد.

رئیس کارگروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی وقوع طوفان و گرد و خاک در منطقه سیستان در حال حاضر غلظت ذرات معلق در هوای شهرستان زابل به حدود ۱۳ برابر حد مجاز که فراتر حد بحران است رسیده است.

وی عنوان کرد: با توجه به الگوی نقشه‌ها، وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید در شهرهای شمالی استان تا روز چهارشنبه تداوم دارد اما از فردا  از شدت آن کاسته خواهد شد.

ملاشاهی گفت: طی این مدت در زاهدان، نواحی مرکزی، مرز شرقی و نوار غربی استان علاوه بر افزایش غلظت غبار، باد و گرد و خاک را با شدت کمتر خواهیم داشت همچنین در ساعات  بعد از ظهر شرایط برای رشد ابر در جنوب استان فراهم است و احتمال بارش‌های ناچیز در این مناطق فراهم است.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و دلگان با حداکثر دمای ۴۷درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

منبع: تسنیم

در همین رابطه

گرم ترین و سردترین شهر های ایران کدامند / اخرین وضعیت آب وهوای کشور

گرم ترین و سردترین شهر های ایران کدامند / اخرین وضعیت آب وهوای کشور مدیرکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *