صفحه نخست / مد و زیبایی / شیوه های صاف کردن شکم / چگونه در عرض ده دقیقه شکم خود را تخت کنیم
شیوه های صاف کردن شکم / چگونه در عرض ده دقیقه شکم خود را تخت کنیم

شیوه های صاف کردن شکم / چگونه در عرض ده دقیقه شکم خود را تخت کنیم

شیوه های صاف کردن شکم / چگونه در عرض ده دقیقه شکم خود را تخت کنیم

همه ی مادران از چاقی پس از زایمان یا آن چربی شل و آویزان شکم اطلاع دارند. طوری به نظر می رسد که انگار هزار ساعت دراز و نشست رفتن نیز دیگر شکم آنها را صاف نخواهد کرد.

افراد کمی ازعلت علمی این پدیده اطلاع دارند. این پدیده دایاستیس رکتی است و در حین حاملگی اتفاق می افتد. با رشد جنین، به عضلات شکمی مادر که در اطراف ناف قرار دارد، فشار وارد می شود. اگرچه این فاصله گاها به خودی خود بسته می شود، اغلب پس از تولد فرزند باز می ماند. در نتیجه نقطه ای در شکم باقی مانده که ارگان ها و بافت های پوشاننده را متورم می کند و باعث افتادگی شکم می شود.

می توان به سادگی با اصلاح ماهیچه های شکمی شکم را مجددا صاف کرد. تمرینات صاف کردن شکم قطعا کمک خواهند کرد. اما برای اینکه سریعتر به نتیجه برسید، یک تمرین ۱۰ دقیقه ای ساده برای باریک کردن کمر وجود داشته و نیازی نیست که برای انجام آن از خانه خارج شوید.

در ابتدا به صورت چهارزانو روی زمین نشسته و دستهای خود را روی شکم گذاشته و نفسی عمیق بکشید. اجازه دهید تا شکم به صورت کامل منبسط شود. سپس، زمانی که در حال بازدم هستید، تا آنجا که می توانید ماهیچه های شکم را به داخل فشار دهید.

همراه با فشار اوردن شکم به ستون فقرات، نفس عمیق کشیده و با هر بازدم شکم خود را بیشتر به داخل منقبض کنید. این کار را به مدت ۱۰ دقیقه انجام دهید.

تمام! البته تا فردا. تا کنون این تمرین نتایج شگفت انگیزی داشته است. در مطالعه ای که توسط دکتر گیتا شارما متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی ویل کرنل در بیمارستان پروتستان نیویورک  بر روی ۶۳ زن مبتلا به افتادگی شکم انجام شد، پس از ۱۲ هفته انجام تمرین ۱۰ دقیقه ای، تمام زنان توانستند بیرون زدگی شکم خود را درمان کنند. همچنین بعضی از آنها توانستند تا دورکمر خود را به اندازه چندین سانتی متر کاهش دهند.

دکتر شارما می گوید “ما بیمارانی داشتیم که یک سال از زایمان آنها می گذشت و هنوز هم از مزایای این ورزش استفاده می کردند. خیلی حوشحال هستیم که توصیه های ما برای آن زنان مفید بوده است.”

 

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست   سرطان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *