صفحه نخست / سرخط اخبار / صادرات تسلیحات سوئیس / تسلیحات سوئیس در حال ورود به آسیا

صادرات تسلیحات سوئیس / تسلیحات سوئیس در حال ورود به آسیا

صادرات تسلیحات سوئیس / تسلیحات سوئیس در حال ورود به آسیا

یک روزنامه اتریشی با استناد به گزارش معاونت وزارت اقتصاد سوئیس از افزایش صادرات تسلیحات این کشور از جمله به آسیا خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل سایت خبر روز خوش به نقل از  خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی “کوریر”، میزان صادرات تسلیحات ادوات جنگی سوئیس در سال ۲۰۱۷ افزایش چشمگیری داشته و با افزایش حدود ۸ درصدی روبرو بوده است. آلمان از مهم ترین مشتریان ادوات جنگی سوئیس است، اما در کل میزان صادرات تسلیحات سوئیس به اروپا کاهش داشته است.

به نوشته روزنامه اتریشی کوریر، سوئیس در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل از آن صادرات تسلیحات و ادوات جنگی بیشتری داشته است. شرکت های سوئیسی در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۸۷.۳۴ میلیون یورو ادوات جنگی به ۶۴ کشور دنیا صادر کردند. به این ترتیب صادرات ادوات جنگی در سال گذشته حدود ۰.۱۵۱ درصد کل صادرات در اقتصاد سوئیس را به خود اختصاص داده است. روزنامه کوریر این گزارش را با استناد به آمار منتشر شده از طرف معاونت وزارت اقتصاد سوئیس منتشر کرده است.

براین اساس، حدود نیمی از صادرات تسلیحات سوئیس به اروپا ارسال شده که البته روند کاهشی داشته است. حدود یک چهارم آن با طی روند افزایشی به آسیا صادر شده و میزان صادرات تسلیحات سوئیس به آمریکا هم با ۱۴.۳ درصد حدود ۳.۲ درصد افزایش داشته است.

از جمله کشورهای مهم وارد کننده تسلیحات سوئیس عبارتند از آلمان با خرید تسلیحاتی به میزان ۱۱۷.۷ میلیون فرانک و بعد از آن تایلند با ۸۷.۶ میلیون فرانک و برزیل با ۳۲.۹ میلیون فرانک بوده است.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط موسسه  تحقیقات صلح سیپری استکهلم، کشور سوئیس در جایگاه ۱۴ بزرگترین صادر کنندگان تسلیحات قرار دارد.

این گونه صادرات تسلیحات سوئیس منتقدان زیادی هم دارد. گروه موسوم به سوئیس بدون ارتش (Gsoa) خواستار توقف صادرات به کشورهای رهبری کننده جنگ از جمله عربستان سعودی، امارات و همچنین ترکیه هستند. سوئیس در سال گذشته صادرات تسلیحاتی به ارزش ۴.۷ میلیون فرانک به عربستان سعودی و همچنین تسلیحاتی به ارزش ۳.۲ میلیون فرانک به امارات صادر کرده است. ترکیه نیز ادوات جنگی به ارزش حدود ۶۴ هزار فرانک از سوئیس دریافت کرده است.

سازمان عفو بین الملل در سوئیس امروز از شورای فدرال این کشور خواست که از کاهش بیشتر کنترل تسلیحات که مد نظر صنعت اسلحه این کشور است جلوگیری کند.

منبع : تسنیم

در همین رابطه

سخنرانی جدید مقام معظم رهبری / تردید درباره صلاحیت افراد منعکس شود

سخنرانی جدید مقام معظم رهبری / تردید درباره صلاحیت افراد منعکس شود مقام معظم رهبری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *