صفحه نخست / سلامت / شیوه کاهش هزینه دارو / ۱۰ راه برای درمان با خرج کمتر
شیوه کاهش هزینه دارو / 10 راه برای درمان با خرج کمتر

شیوه کاهش هزینه دارو / ۱۰ راه برای درمان با خرج کمتر

شیوه کاهش هزینه دارو / ۱۰ راه برای درمان با خرج کمتر

درمان شوید و در عین حال کمتر خرج کنید

علم پزشکی فواید بسیاری برای ما داشته است. این علم باعث بهبود سریع، درمان بسیاری از بیماری ها و کنترل بیماری های مزمن شده است. اما در کنار مزایای طب مدرن، هزینه ی بالای آن یک عیب بزرگ است. خوشبختانه روش هایی برای کاهش هزینه درمان وجود دارد.

 

از داروهای معمولی استفاده کنید

بر طبق اطلاعات سازمان غذا و داروی آمریکا، داروهای عمومی به طور متوسط ۸۰ تا ۸۵ درصد ارزان تر از داروهای برند هستند. خرید این داروها صرفه جویی بالایی را در هزینه ها سبب می شود. سازمان غذا و دارو به مصرف کنندگان اطمینان داده که هیچ نیازی به نگرانی در مورد ایمنی و یا کیفیت دارو نیست: داروهای عمومی به همان اندازه داروهای برند، مواد موثر و مفید دارند.

 

هزینه ها را مقایسه کنید

وبسایت ها و برنامه های کاربردی بسیاری وجود داشته که می توان برای تهیه ارزان ترین نسخه های پزشکی از آنها استفاده کرد. برای مثال با استفاده از وبسایت LowestMed می توان نسخه، میزان، کمیت و مکان زندگی خود را به برنامه داد و برنامه، فهرستی از قیمت های موجود در داروخانه های محلی را به شما نشان می دهد. (اگر در مورد حریم خصوصی خود نگران هستید، سازندگان این برنامه گفته اند که اطلاعات مشتریان ، جمع آوری نشده و در اختیار شخص ثالثی قرار نمی گیرد). GoodRx وبسایتی دیگر برای مقایسه ی قیمت ها بوده و برای مشتریان کاغذهایی را چاپ می کند تا بتوانند در داروخانه های نزدیک، با کمترین قیمت داروی خود را تهیه نمایند.

 

به سراغ شرکت های بزرگ بروید

داروخانه های بزرگتر به طور کلی باعث صرفه جویی در مخارج می شوند. در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۰۰ انبار دارو مورد بررسی قرار گرفت و در زمینه ی داروهای عمومی، شرکت های بزرگتر ارزان ترین دارو ها را در اختیار مشتری قرار می دادند.

 

به دنبال تخفیف باشید

بعضی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای فروش دارو بعضی از ایام سال، به ازای خرید دارو های عمومی و رایج ۴ دلار تخفیف می دهند. این برنامه ها هزینه های مازاد یا هزینه های عضویت را در بر نمی گیرد. بررسی کنید که آیا فروشگاه های زنجیره ای اطراف شما چنین تخفیف هایی را ارائه می دهند یا خیر.

 

دارو ها را به صورت کلی خرید کنید

برای داروهای پر مصرف می توان با سفارش ایمیل صرفه جویی بالایی را در هزینه ها بدست آورد. از پزشک خود سئوال کنید که آیا می توانید به جای خرید دارو برای دوره ی ۳۰ روزه، آن را برای دوره ی ۹۰ روزه تهیه کنید. زمانی که از یک دارو بیشتر خرید کنید، در کل هزینه ی کمتری را خواهید پرداخت. در مورد بیمه نیز باید گفت که به جای سه بار، تنها یک بار متحمل هزینه خواهید شد.

 

قرص ها را نصف کنید

در بسیاری از موارد، میزان دوز قرص، تاثیری در قیمت آن ندارد. به عبارت دیگر، قرص ۱۰۰ میلی گرمی تفاوت قیمت کمی با قرص ۵۰ گرمی داشته اما دو برابر آن اثر دارد. از پزشک خود سئوال کنید که آیا می توان قرص با دوز بالاتر تهیه کرد و آن را نصف نمود. اگر پاسخ پزشک بله باشد، از او بخواهید تا دز قرص ها را تا حد امکان دو برابر کرده و به شما توضیح دهد که چگونه آن ها را قسمت بندی کنید.

 

قبل از خرید از نمونه استفاده کنید

اگر دکتر شما می خواهد که داروی جدیدی تهیه نمایید، از او سئوال کنید که آیا می توان قبل از خرید، نمونه ای از آن دارو را دراختیار شما قرار دهد تا مصرف کنید. بعضی از دکترها حتی سخاوتمندتر بوده و نمونه های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند.

 

از کوپن استفاده کنید

کوپن ها تنها برای فروشگاه یا تهیه مواد بهداشتی نیستند؛  می توان از آنها برای کاهش هزینه ی دارو نیز استفاده کرد. در اینترنت به جستجو بپردازید تا کوپن های دارویی را از شرکت های داروسازی تهیه نمایید. همچنین می توان بررسی کرد که تولید کننده دارو کیست و مستقیم به سراغ وبسایت آن رفت. بسیاری از این شرکت ها کوپن های ۳۰ روزه را در اختیار شما قرار می دهند.

 

به دنبال چیزی غیر از بیمه باشید

مشتریانی که بیمه آن ها درصد بالایی برای خودش بر می دارد، باید به دنبال روش های دیگری برای کاهش هزینه ها باشند. برخی وبسایها، کارت تخفیف قابل چاپی را ارائه می دهند. این سایت ها برای تمام داروهای تایید شده توسط وزارت غذا و دارو تخفیف ارائه می دهد. این تخفیف در مورد داروهای عمومی برابر ۱۵ دلار و برای داروهای برند ۳۵ دلار می باشد. بالعکس، شرکت های بیمه داروهایی نظیر داروی درمان آکنه، کاهش وزن، ویتامین ها و یا مکمل ها را تحت پوشش بیمه قرار نمی دهند.

 

از دکتر خود کمک بگیرید

اگر مبلغ داروهای نجویز شده بیش از توان پرداخت شما هستند، از دکتر یا داروفروش در مورد داروهای جایگزینی سئوال کنید که همان نتایج و فواید را برای شما به ارمغان آورده و هزینه ی کمتری داشته باشند. مادری را می شناسیم که برای تهیه ی داروهای پسرش به داروخانه مراجعه کرده و متوجه شد که مبلغ کل داروها ۶۰۰ دلار است. داروفروش داروی جایگزینی را به او پیشنهاد کرد که تنها ۳۵ دلار قیمت داشت. او تضمین کرد که این دارو اثری برابر همان داروی گرانقیمت دارد. نکته اخلاقی: هیچ وقت ازینکه به دکتر خود بگویید قیمت داروهایتان بسیار گران است، خجالت نکشید. در موقعیت مناسب به راحتی با او گفتگو کنید.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد به گزارش خبرگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *