صفحه نخست / سلامت / شیوه های درمان افسردگی / بدترین جملاتی که می توان به فرد افسرده گفت
شیوه های درمان افسردگی / بدترین جملاتی که می توان به فرد افسرده گفت
?????????????????????????????????????????????

شیوه های درمان افسردگی / بدترین جملاتی که می توان به فرد افسرده گفت

شیوه های درمان افسردگی / بدترین جملاتی که می توان به فرد افسرده گفت

همه ی ما در طول زندگی احساسات ناخوشایند را تجربه کرده ایم. پس از طلاق، از دست دادن شغل یا گذراندن هفته ای پر از استرس، دراز کشیدن روی تخت در تمام روز کار عجیبی نخواهد بود. متاسفانه زمانی که حس غم درون انسان ماندگار می شود، افسردگی به یک اختلال سلامت روان مبدل شده و از کنترل انسان خارج می شود. کلماتی که به فرد افسرده می گویید ممکن است حال او را بدتر یا بهتر کند. در اینجا به جملاتی اشاره می کنیم که هیچ وقت نباید به یک فرد افسرده گفته شوند.

 

“خیلی ها هستند که حالشان از تو بدتر است”

هیچ وقت بدون اینکه حرف طرف مقابل را بشنوید سعی نکنید که او را آرام کنید.

یکی از بهترین کارهایی که می توان برای فرد افسرده انجام داد آن است که به او بفهمانیم که احساساتش را درک می کنیم. یکی از بدترین جملاتی که می توان به فرد افسرده گفت آن است که حس او واقعی نیست. لحظه ای درنگ کنید و بفهمید که آنها چه می کشند. آنها در ذهن خود با بدترین چیزی که تا به حال دیده اند مقابله می کنند. آنها اصلا دوست ندارند بشنوند که حس و حالشان الکی و بیخودی است.

 

“سعی کن برای یکبار هم که شده مثبت باشی”

فرد افسرده سعی نمی کند که انسانی ضعیف باشد.

بعضی از افراد اصلا نمی توانند به رهایی از چنگال افسردگی فکر کنند. جابجا کردن افکار مثبت و منفی حتما نباید اثری بر افسردگی داشته باشد. اینکه به آنها بگوییم مثبت فکر کنند مثل این می ماند به کسی که پایش شکسته است بگوییم بهتر راه برود. آنها نمی توانند این کار را انجام دهند. ضعیف بودن فرد را به رخ او نکشید. آنها علاقه دارند بدون اینکه به آنها بگویید افکار منفی را از سر خود بیرون کنند.

 

“آیا ورزش کردن را امتحان کرده ای؟”

فعالیت جسمانی همیشه به شخص در مدیریت افسردگی کمک نمی کند.

پیاده روی یک درمان جادویی برای افسردگی نیست. ورزش به بعضی از افراد در مدیریت افسردگی کمک می کند. اگرچه افسردگی می تواند منجر به احساس خستگی شدید شود. در حالیکه بعضی افراد ورزش کردن را مناسب می بینند، دیگران چنین حسی ندارند. هرگز فکر نکنید که تنها یک تغییر می تواند فورا مشکل افسردگی فرد را برطرف کند. آنها تنبل نیستند. جهت اطلاع شما باید بگوییم که آنها حداکثر تلاش خود را می کنند. ولی هنوز در مسیر درست قرار نگرفته اند.

 

“هواخوری حالت را جا خواهد آورد و احساس بهتری خواهی داشت”

رفتن به گردش ناراحتی های روان را برطرف نمی کند.

درمان سریعی برای اختلالات سلامت روان وجود ندارد. گذراندن زمان در طبیعت ممکن است به درمان بعضی از علائم افسردگی کمک کند. اگرچه گذراندن زمان در بیرون از منزل افسردگی فرد را درمان نمی کند. گذراندن زمان در خانه فرد را افسرده نمی کند. گاهی از اوقات پیشنهاد پیاده روی به فرد افسرده کار درستی است، اما ممکن است آنها تمایلی به این کار نداشته باشند. افسردگی یک اختلال منزوی کننده است و در بعضی افراد ، همین که به بیرون رفتن از خانه فکر کنند، باعث بدتر شدن حالشان می شود.

 

“نباید تنها باشی، تو دوستان زیادی داری”

بودن در جمع برای فرد افسرده هیچ دردی را دوا نمی کند.

افراد افسرده به حمایت اجتماعی نیاز دارند. اگرچه این اختلال باعث می شوند که بسیاری از افراد منزوی شوند و این موضوع هیچ ربطی به تمایل آنها نسبت به شرکت در اجتماع ندارد. اینکه فرد دوستان زیادی دارد باعث نمی شود که احساس تنهایی فرد کاهش یابد. آنها ممکن است از قبل دچار سو تفاهم یا احساس گناه شده باشند. با گفتن اینکه آنها نباید از دنیای بیرون جدا باشند، حالشان را بدتر نکنید.

 

“خودخواهی را کنار بگذار”

اینکه به خاطر افسردگی به فرد خودخواه بگوییم باعث بهبود حال او نخواهد شد.

زمانی که رابین ویلیامز در سال ۲۰۱۴ مرتکب خودکشی شد، این نکته را زیر سئوال برد که افسردگی و خودکشی از روی خودخواهی اتفاق می افتد. واقعیت آن است که افسردگی فرد دیگری ممکن است روی شما اثر داشته باشد. اگرچه این موضوع تقصیر آن فرد نیست. آنها عمدا خوشحالی شما را از بین نمی برند. آنها مریض هستند. اگر به کمک نیاز داشته باشند، گفتن اینکه مریضی عین خودخواهی است، به آنها هیچ کمکی نخواهد کرد.

 

“من هم قبلا افسرده بودم و به آن غلبه کردم”

افسردگی برای افراد غمگین یک باره اتفاق نمی افتد.

افراد افسرده حال و حوصله ی همه را از بین می برند. اگرچه این اختلال روانی و ناراحتی نسبت به محرک های تنش زای روزمره در زندگی دو مسئله ی کاملا متفاوت هستند. یک بار به افسردگی غلبه می کنید و دفعه ی بعد شکست می خورید. افسردگی و پیامدهای عاطفی آن چیزی نیستند که با یک کلید روشن و خاموش شوند. شما نمی توانید در لحظه تصمیم بگیرید که شاد باشید، گاهی برای بعضی افراد چند سال طول می کشد تا بیماری خود را کنترل کنند. مثلا به پایان رساندن آن نیست، بلکه باید یاد بگیریم که با وجود آن به زندگی ادامه دهیم.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب

قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب

قبل از خواب کافئین بخورید/ چرت قهوه،روشی برای داشتن حس فوق العاده پس از خواب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *