صفحه نخست / اقتصاد / شغل هایی که منجر به طلاق می شود/ ۱۰ شغل در آمریکا که بیشترین جدایی را رقم می زند
شغل هایی که منجر به طلاق می شود/ 10 شغل در آمریکا که بیشترین جدایی را رقم می زند

شغل هایی که منجر به طلاق می شود/ ۱۰ شغل در آمریکا که بیشترین جدایی را رقم می زند

شغل هایی که منجر به طلاق می شود/ ۱۰ شغل در آمریکا که بیشترین جدایی را رقم می زند

احتمالا از قبل با آمارها آشنا باشید: نیمی از تمامی ازدواج ها به طلاق منجر می شوند. مهم نیست که صحت این آمار درست باشد یا نباشد، اما در مورد زوج های جوان متاهل، شغل آنها یا همسرشان است که نرخ طلاق را افزایش می دهد. بر اساس تحلیل جدیدی که در مرکز سرشماری ایالات متحده آمریکا به انجام رسیده است، کارگرانی که در صنایع مشخصی مشغول به فعالیت هستند با احتمال بالاتری تا سن ۳۰ سالگی طلاق خواهند گرد. بالاترین درصد طلاق مربوط به افرادی است که مشاغل نظامی را برعهده دارند. در حقیقت مباشرین نظامی با ۳۰ درصد احتمال طلاق در صدر این آمار قرار می گیرند.

دیگر حیطه های شغلی که اغلب منجر به طلاق می شوند عبارتند از مهندسی، تجارت فنی، صنایع خدمات رسانی و نجاری. باید در انتخاب با این ده شغل با احتیاط رفتار کرد وگرنه ممکن است سرانجام مجبور شوید اندوخته ی ازدواج خود را خرج وکلای طلاق بکنید.

 

  1. فرماندهاننظامی خط مقدم :  میزان طلاق ۳۰ درصد

فرماندهان نظامی خط مقدم، مدیریت و رهبری سربازان وظیفه را برعهده دارد. شغل آنها فشار زیادی را بر ازدواج تحمیل می کند. میزان طلاق در بین افراد زیر ۳۰ سال ، ۳۰ درصد است و این حرفه را در صدر مشاغلی که منجر به طلاق می شوند، قرار می دهد.

اگرچه هیچ جواب منحصر بفردی برای این روند وجود ندارد، اما در بین دلایل طلاق می توان به استرس شغل و میزان خدمت بیشتر اشاره کرد. افرادی که جنگ را تجربه می کنند، نظیر افرادی که در عراق یا افغانستان هستند، با احتمال بیشتری طلاق می گیرند.

 

  1. مسئول تدارکاتمیزان طلاق تقریبی ۱۸ درصد

اگر ازدواج و رابطه با همسر برای شما اهمیت دارد، باید از برعهده گرفتن شغل در زمینه تدارکات خودداری کنید. براساس گزارشات متخصصین زنجیره تامین جایگاه دوم را در بین پر طلاق ترین مشاغل کسب می کنند.

بر طبق آمار اداره کار آمریکا مسئولان تدارکات سالانه ۷۴۱۷۰ دلار دستمزد می گیرند، گرچه نظارت بر زنجیره تامین یک شرکت استرس و فشار کاری زیادی را وارد می کند. اضافه کاری های گاه و بیگاه برای براوردن نیازهای شرکت نیز یکی دیگر از معایب این شغل است.

 

  1. تکنسین های خودرو و مکانیکها : میزان طلاق تقریبی ۱۷ درصد

تکنسین های خودرو و مکانیک ها سومین جایگاه را در فهرست طلاق دارا می باشند. افرادی که در این تخصص حضور دارند در معرض جراحات و بیماری های زیادی بوده، با بدنی کثیف و لباس هایی روغنی و اغلب خسته به خانه بازگشته و قطعا حوصله ی گذرندان وقت با خانواده را نخواهند داشت.

متوسط دستمزد این افراد ۳۸۴۷۰ دلار در سال است و کارگران تا غروب و حتی روزهای تعطیل هم سرکار می روند. بعضی می گویند که با در نظر گرفتن آمار ۱۷ درصدی طلاق، این میزان کار و درامد عادلانه نیست.

 

  1. سرباز وظیفه عملیاتی تاکتیکی و تسلیحات هوایی: میزان طلاق تقریبی ۱۷ درصد

بر اساس تحقیقات، این دسته از مشاغل نظامی در بین افراد ۳۰ ساله و جوانتر آمار طلاق بیشتری داشته است. مطالعه ای که در دانشگاه پرینستون انجام گرفت مشخص کرد در مقایسه با غیر نظامیان، میزان طلاق در بین سربازان وظیفه زن نسبت به سربازان وظیفه ی مرد بیشتر است. نکته ی مثبت آن است که افرادی که شغل نظامی را برای کوتاه مدت انتخاب کرده اند ازدواج بادوام تری خواهند داشت.

 

  1. تکنسین شیمی: میزان طلاق تقریبی ۱۵ درصد

تکنسین شیمی در مقایسه با دیگر مشاغل با احتمال بیشتری طلاق می گیرند. افراد حاضر در این شغل زمان زیادی را در آزمایشگاه بر روی انجام تحقیقات و آزمایش محصولات و فرایندهای شیمیایی می گذارنند. پوشیدن لباس سفید آزمایشگاه ممکن است به معنای اضافه کاری برای نظارت بر آزمایشات باشد.

متاسفانه تمرکز و وقت زیادی که این افراد به کار خود اختصاص می دهند باعث می شود که توجه کمی به ازدواج داشته باشند و شادی و خوشحالی از زندگی آنها برود.

 

  1. کارگران خدماتی و تهیه غذا: میزان طلاق تقریبی ۱۵ درصد

می توانید از هر شخصی که در رستوران پیشخدمت بوده است سئوال کنید، آنها می گویند که این شغل آنقدر ها هم فریبنده نیست (مشتریان ناراحت، انعام های کم و چندین ساعت ایستادن روی پا را تصور کنید. این یک شغل رویایی نیست و ظاهرا ، برای یک شخص متاهل هم مناسب نیست) بر طبق مطالعات میزان طلاق در این شغل ۱۵ درصد بوده است.

متوسط پرداخت سالیانه به این افراد تنها ۱۹۶۳۰ دلار است و فشاری مالی به ازدواج وارد می کند. علاوه بر این کار در این مکان ها مستلزم شبکاری و کار در تعطیلات اخر هفته است، و این زمانی است که اکثر افراد متحل ترجیح می دهند تا زمان خود را در کنار یکدیگر سپری کنند.

 

  1. نظامی، درجه مشخص نشده است: میزان طلاق تقریبی ۱۵ درصد

طلاق تبعیضی بین درجه یا رتبه ی نظامی قائل نمی شود. بر اساس تحقیقات نرخ طلاق در بین این افراد ۱۵ درصد است. الزامات این شغل، از مدت های طولانی که باید از خانواده و همسر دور ماند تا جابجایی های مداوم به پایگاه های متنوع عامل طلاق هستند. همچنین این کار برای افرادی که در تلاشند تا زندگی شخصی و غیر نظامی را سروسامان دهند، دشوار است.

 

  1. پرستارانحیوانات خانگی: تقریبا ۱۵ درصد

حیوانات خانگی زندگی را با نشاط می سازند، اما شغل سرپرستی از این موجودات منجر به طلاق می شود.

متاسفانه، خستگی ناشی از شفقت که به معنای خستگی ناشی از سرپرستی حیوانات و افراد آسیب دیده است، ممکن است مقصر طلاق باشد. این وضعیت که در بین سرپرستان حیوانات خانگی امری رایج است منجر به فوران خشونت و افسردگی می شود. متاسفانه اگر افراد به این اختلال مبتلا شوند، ممکن است در حق ازدواج و همسر خود کوتاهی و غفلت کنند.

 

  1. کتابدار، دفتردار: میزان طلاق تقریبی ۱۵ درصد

شخصی که به شما در پیدا کردن کتاب ها کمک کرده و با نمایش تصاویر متحرک شما را به دل قصه ها می برد ، احتمالا همسر خود را طلاق خواهد داد.

این شغل محرک استرس زای زیادی برای بالا بردن احتمال طلاق نداشته و همین موضوع تعجب ما را بر می انگیزاند. اما به فشار مالی این شغل دقت کنید: بر طبق آمار وزارت کار، بیش از نیمی از کتابدارها بصورت پاره وقت کار کرده و حقوق سالانه ی آنها ۲۸۴۴۰ دلار است.

 

  1. تکنسین های مهندسی، بجز طراحان: ۱۴ درصد

تکنسین ها در بدست آوردن ایده ها و تبدیل آنها به واقعیت نگاهی سازنده دارند، اما بر اساس تحقیقات آمار طلاق در بین آنها زیاد است. عیب این شغل آن است که آنها زمان زیادی را برای کمک به مهندسین و دانشمندان در انجام تحقیقات و حل مسائل صرف کرده و فرصتی برای توجه به رابطه ی زناشویی خود ندارند. همچنین ممکن است نیاز باشد تا به مکان های ساخت و ساز و دیگر کارخانه ها بروند و بنابراین زمان کمی در خانه خواهند بود.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

پیام تبریک سالگرد ازدواج / متن زیباترین پیام های تبریک سالگرد ازدواج

پیام تبریک سالگرد ازدواج / متن زیباترین پیام های تبریک سالگرد ازدواج همیشه برای مردان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *