صفحه نخست / سرخط اخبار / شانس قهرمانی کشورها در جام جهانی / شانس ایران برای قهرمان جام جهانی

شانس قهرمانی کشورها در جام جهانی / شانس ایران برای قهرمان جام جهانی

شانس قهرمانی کشورها در جام جهانی / شانس ایران برای قهرمان جام جهانی

مسابقات جام جهانی فوتبال که از ماه دیگر در روسیه آغاز خواهد شد و تیم ها خود را برای حضور قدرتمند در جام جهانی آماده می کنند . مرکز مطالعات بین المللی ورزش تحقیقی درباره این که کدام تیم قهرمان خواهد شد را انجام داده است . تیم اسپانیا بیشترین شانس قهرمانی و بعد از آن برزیل و فرانسه شانس های دوم و سوم هستند همچنین تیم ملی کشورمان در رده سی ام این جدول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرکز بین‌المللی مطالعات ورزشی (CIES) واقع در سوئیس، در تازه‌ترین تحقیقی که انجام داده، تیم ملی اسپانیا را شانس اول قهرمانی در مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ معرفی کرده، این در حالی است که تیم‌های برزیل و فرانسه نیز شانس‌های دوم و سوم کسب این عنوان هستند.

شانس ۳۲ تیم راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ برای کسب این عنوان بر اساس عملکرد باشگاهی و میزان بازی ۲۳ بازیکنی که بیشتر در تیم‌های ملی خود در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار گرفته‌اند، سنجیده شده است که تیم ملی اسپانیا در صدر این فهرست است.

تیم ملی فوتبال ایران نیز در این فهرست که از سوی CIES اعلام شده، شانس سی‌ام قهرمانی در جام بیست‌ویکم است و تنها بالاتر از عربستان و پاناما قرار دارد.  پرتغال و مراکش، همگروهی‌های دیگر ایران نیز به ترتیب شانس نهم و نوزدهم کسب این عنوان هستند.

تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش در گروه B جام جهانی با تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش همگروه است. بازی اول تیم ملی ۱۵ ژانویه (۲۵ خرداد) مقابل مراکش خواهد بود.


منبع: تسنیم

در همین رابطه

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *