صفحه نخست / سرخط اخبار / شانس قهرمانی ایران در جام ملت ها/ تغییر شیوه بازی ایران در جام ملت ها

شانس قهرمانی ایران در جام ملت ها/ تغییر شیوه بازی ایران در جام ملت ها

شانس قهرمانی ایران در جام ملت ها/ تغییر شیوه بازی ایران در جام ملت ها

سایت ESPN در گزارش خود به درس‌هایی که ۵ نماینده آسیا شامل ایران، استرالیا، عربستان، کره جنوبی و ژاپن از جام جهانی ۲۰۱۸ یاد گرفته اند، پرداخت و نوشت حالا این ۵ تیم جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۹ به میزبانی امارات را پیش روی خود دارند.
در این گزارش از تیم ملی ایران به عنوان یکی از بخت‌های قهرمانی نام برده شده است.‌ای اس پی ان در ابتدای این گزارش می‌نویسد: پنج تیم آسیا همه از روسیه برگشته اند، اما جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در حال حاضر افق بزرگی پیش روی آن‌ها است.

در اینجا نگاهی می‌اندازیم به درس‌هایی که این کشور‌های آسیایی از جام جهانی ۲۰۱۸ کسب کرده اند، و آنچه در هفته‌ها و ماه‌های آینده باید انجام شود.‌ای اس پی ان درباره ایران نوشته است: ایران با مربیگری کارلوس کی روش تیمی است که در امارات متحده عربی تیم‌ها سعی در شکست دادنش خواهند کرد. این تیمی است که در روسیه پرتغال و اسپانیا را تحت فشار قرار داد. چهار امتیاز در جام جهانی برای صعود به دور حذفی کافی است، اما متاسفانه برای ایران در روسیه این طور نبود.

سردار آزمون ۲۳ ساله یکی از مهاجمان بزرگ آسیا است، اما پس از روسیه، آزمون بازنشستگی خود را از تیم ملی اعلام کرد، زیرا توهین‌های هواداران در رسانه‌های اجتماعی بر سلامتی مادرش تاثیر گذاشت. همه هواداران معقول ایرانی امیدوارند که او از تصمیم خود برگردد.

ممکن است سبک تدافعی تیم ملی (تقریبا) در جام جهانی جواب داده باشد، اما در آسیا باید این سبک کمی تغییر کند، زیرا عراق، ویتنام و یمن قرار نیست به همان اندازه بر ایران سلطه داشته باشند. خوشبختانه تیم کی روش در بازی‌های مقدماتی نشان داد که شکست دادن تیم‌های آسیایی مانع بزرگی برای آن‌ها نیست. در حال حاضر، با حضور کی روش و با برگزاری مسابقات در کنار کشور همسایه، ایران قطعا یکی از بخت‌های قهرمانی در جام ملت‌ها است.

منبع :خبرگزاری دانشجو

در همین رابطه

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از ۳۰ سالگی سرباز میشوند

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *