صفحه نخست / سرخط اخبار / سفر به رامسر / معرفی مکان های دیدنی رامسر

سفر به رامسر / معرفی مکان های دیدنی رامسر

سفر به رامسر / معرفی مکان های دیدنی رامسر

به گزارش سایت خبر روز خوش ، رامسر یکی از شهر های دوست داشتنی و با طراوت در شمال ایران در غرب استان مازندران می باشد این شهر آب و هوایی مطلوب ومساعد دارد و گردشگران زیادی در طول سال در فصل های مختلف از این شهر دیدن می کنند. در این شهر هم می توان دریا را از نزدیک شاهد بود و هم کوه های پر از جنگل های انبوه و سرسبز را در واقع چشم انداز بکری که به واسطه قرار گرفتن جنگل و دریا در کنار هم به وجود امده است بسیار منحصر به فرد و دیدنی می باشد. این شهر را به جرات می توان به عنوان عروس شهر های کشور به حساب آورد .در این مطلب ما تصمیم گرفته ایم در مجله ی همگردی شما را با برخی از مکان های دیدنی و طبیعت چشم نواز شهر رامسر در سفر به رامسر و خوشگذرانی در رامسر و جاهای دیدنی رامسر آشنا کنیم . لطفا تا پایان همراه ما باشید.

پارک جنگلی صفا رود در رامسر

در ۱۳ فروردین کمتر کسی را می توان پیدا کرد که در حوالی روستای جواهر ده ساکن باشد و به این منطقه ی جنگلی و باصفا نرود این بوستان جنگلی که در واقع از جاهای دیدنی رامسر و از مکان های طبیعی و دوست داشتنی با طبیعتی بی نظیر و آب و هوایی مطلوب است در نزدیکی رود صفارود و میان دره ای واقع شده است. برای این که به این پارک جنگلی با صفا در مجاورت رود صفا رود سفر کنید کافی است که در میدان غربی رامسر و از ابتدای جاده روستای جواهرده که جاده ای با طبیعتی دیدنی و مناظری رویایی می باشد در سفر به رامسر باید حدود ۹ کیلومتر را با خودرو طی کنید تا به این پارک جنگلی با طراوت بروید.بوستان جنگلی صفا رود

غار گرگر لوکا در رامسر

برای خوشگذرانی در رامسر و در سفر به رامسر بدانید این غار که دارای چشم انداز خارق العاده ای است دارای شیب بسیار تند و شدیدی است . غار گرگر لوکا در شمال شهر رامسر واقع شده است ، در واقع این غار در مسیر صعب العبور و در ارتفاعات ایمیلی قرار گرفته است.غار کرکر لوکا

تله کابین رامسر

برای خوشگذرانی در رامسر در مجموعه جاهای دیدنی رامسر تله کابین رامسر که بزرگترین تله کابین کشور به شمار می رود دو کیلومتر طول دارد. وقتی سوار این تله کابین می شوی مناظر خیره کننده ای را در زیر پای خود خواهی دید . این تله کابین ساحل دریا را به ارتفاعات جنگلی متصل می کند و تنها تله کابین در کل منطقه خاورمیانه به حساب می آید که از چنین موقعیت جغرافیایی بی نظیری برخوردار است .برای خوشگذرونی در رامسر این تله کابین در غرب رامسر و در ۵ کیلومتری این شهر و در مجاورت شهر چابکسر که یکی دیگر از شهر های دیدنی استان مازندران در سفر به رامسر است تله کابین رامسر

مسجد میرزا عبدالباقی خان رامسر

علاوه بر جاهای دیدنی رامسر در سفر به رامسر این شهر دارای جاذبه های تاریخی زیادی نیز است که در واقع نشان از قدمت تاریخی این منطقه دارد یکی از این جاذبه های تاریخی و ارزشمند که دارای معماری خاص می باشد مسجد عبدالباقی خان می باشد که قدمت آن به دوران قاجار باز می گردد.

قلعه مارکوه در رامسر

قلعه ی مارکوه قلعه ای تاریخی و کهن می باشد که بر روی کوهی به نام مارکو واقع شده است که مناظری زیبا و چشم نواز دارد انواع درختان جنگلی سرسبز که در اطراف این قلعه وجود دارد بسیار روح انگیز می باشد . این قلعه در جاده تلارسر در شهر کتالم که در ۵ کیلومتری شهر رامسر واقع شده است قرار گرفته است.

قلعه مارکوه

چشمه های آب گرم سادات محله رامسر

در بیشتر قسمت های شهر رامسر می توان چشمه های آب معدنی را که دارای املاح معدنی می باشند مشاهده نمود یکی از این چشمه های آب های گرم معدنی در ۵ کیلومتری رامسر و در منطقه سادات محله این شهر وجود دارد به دلیل خاصیت دارویی و درمانی که دارد باعث شده است که مردم از سراسر کشور و حتی از سراسر دنیا به این مکان سفر کنند. در این چشمه های آب معدنی امکانات زیادی توسط شهرداری و بخش خصوصی شهرستان رامسر تدارک دیده شده است از جمله استخر شنا ، وان و دوش که مردم محلی و مسافران می توانند از آن استفاده نمایند.یکی از جنبه های بی نظیر این چشمه های آب گرم این است که در نزدیکی دریا واقع شده اند و این می تواند در کل دنیا بی نظیر باشد. از آب چشمه معدنی سادات محله می توان برای درمان درد های عصبی و عضلانی و رماتیسم استفاده نمود.

آبگرم رامسر

سد میجران رامسر

سد ها علاوه بر این که آب مورد نیاز برای مردم یک منطقه را در زمینه کشاورزی و آشامیدنی و… فراهم می کنند دارای جاذبه های گردشگری نیز هستند . اغلب می توان مناظر طبیعی زیبایی را در اطراف سد ها شاهد بود. یکی از این سد های زیبا که جزو جاهای دیدنی رامسر نیز به حساب می آید سد میجران می باشد که سدی خاکی است و بر روی رودخانه ی نسارود در ۲۰ کیلومتری شهرستان رامسر برای سفر به رامسر قرار دارد. این سد دارای ظرفیتی به اندازه ۸ میلیون متر مکعب می باشد که برای کشاورزی و همچنین تامین آب آشامیدنی شهر های کتالم ، سادات محله و رامسر در سال ۱۳۸۲به بهره برداری رسید . چشم انداز زیبایی که در پشت سد طولانی به وجود آمده است به واسطه وجود جنگلی با درختان انبوه و سرسبز می باشد که در واقع به مانند تابلویی تمام زیبایی منطقه را در خود جمع نموده است.

روستای تماشایی جواهرده در شهر رامسر

در مجموعه جاهای دیدنی رامسر و در سفر به رامسر گردشگران زیادی را می توان دید که از سراسر ایران و جهان برای دیدن این روستای تاریخی و سرسبز که دارای جذابیت خاص و ویژه ای نیز می باشد سر و دست می شکنند . این منطقه از شمال کشور به دلیل جذابیت منحصر به فردی که دارد نسبت به بقیه ی نقاط گردشگر پذیر تر می باشد. جواهر ده رامسر در ارتفاعات ۲۰۰۰ متری البرز واقع شده است. و به دلیل داشتن کوه هایی چون سرخ تله یا به دلیل تنوع جویبارهایش و پارک جنگلی زیبایی که دارد به همراه رودخانه ای که از آب معدنی گاز دار سرشار است و همچنین آبشار های بی نظیر و زیبایش همه را مشتاق دیدار خود خواهد کرد. در قله سماموس روستای جواهر ده برایخوشگذرانی در رامسر می توان شاهد یخچال های دایمی بود . جواهر ده تا رامسر حدود ۲۷ کیلومتر فاصله دارد و از آثار تاریخی روستای جواهر ده می توان به مسجد آدینه که گفته می شود در روزگاری آتشکده یا معبد بوده است اشاره کرد . همچنین گور های گبری که در نقاط مختلف این روستا پراکنده هستند اشاره به قدمت کهن و تاریخی روستای جواهرده دارند.

جواهرده

غار یاغی لوکا شهر رامسر

غاری با دهانه ای به ارتفاع ۳ متر و در شمال غربی شهر رامسر قرار دارد به نام غار یاغی لوکا، که بر روی کوهی قرار گرفته است. و در واقع پناهگاه راهزنان و افرادی بوده که در ادوار گذشته علیه حاکم وقت غیام می کردند. بر اساس شواهد و قراینی که در این منطقه وجود دارد این طور به نظر می رسد که این مکان در روزگاری دژی محکم و استوار به حساب می آمده است.

جنگل دالیخانی یا دالخانی در شهر رامسر

دالان بهشت نامی است که به جنگل دالخانی داده اند و علتش را می توان در طبیعت مثال زدنی وسرسبز این منطقه دانست مخصوصا مه غلیظی که سرتاسر این ناحیه را فرا می گیرد. این جنگل در روستای دالخانی قرار دارد روستایی با طبیعتی جنگلی و نیمه کوهستانی که به دلیل این که در ارتفاع ۸۰۰ متری قرار گرفته است همواره مورد توجه مسافران و طبیعت دوستان بوده و خیلی ها برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت به این روستا و به دل جنگل دالخانی سفر می کنند. روستای دالخانی تا شهر رامسر حدود ۳۰ کیلومتر فاصله دارد . برای این که به جنگل دالخانی سفری داشته باشید کافی است که در مسیر رامسر به تنکابن رانندگی کنید همچنین می توان از مسیر کتالم هریس به دالخانی نیز برای رفتن به این جنگل استفاده کنید.

دالخانی

کاخ مرمر شهر رامسر

برای خوشگذرانی در رامسر کاخ مرمر که امروزه به عنوان موزه شناخته می شود و نام آن موزه تماشاگه راز است در واقع در سال ۱۳۱۶ در داخل باغی زیبا و دیدنی ساخته شد این کاخ قدمتش به دوران پهلوی اول باز می گردد . عمارتی قدیمی که در ساخت آن می توان انواع گچبری های بی نظیرو منظم را به نظاره نشست همچنین سبک معماری این بنا به سبک معماری اروپایی می باشد و امروزه در این موزه آثار بزرگان هنر ایران و آثاری از هنرمندان خارجی نگهداری می شود.

کاخ مرمر رامسر

روستای نمکدره شهر رامسر

روستای نمکدره که در شهرستان رامسر واقع شده است دارای مناطق بسیار زیبا با چشم اندازی تماشایی برای خوشگذرانی در رامسر می باشد طبیعت این روستا سرسبز و جنگلی است و از نقاط دیدنی روستای نمکدره می توان به کوه لپاسر و پرکاه اشاره نمود. جمعیت روستای نمکدره در حدود ۱۵۰ نفر است. مردم روستای نمکدره به زبان شیرین گیلکی صحبت می کنند.اگر علاقمند به کوهنوردی هستید و می خواهید لحظاتی خوش را در دل طبیعت و در دامنه ی کوه ها بگذرانید می توانید به ارتفاعات برخی کوه های مشهور و معروف شهرستان رامسر یعنی شیطان کوه ، سماموس، زرود کوه ، لباسر کوه ، دیلمان کوه و کوه زرین پشت رفته و لحظات خوب و به یادماندنی را سپری کنید همچنین شهرستان رامسر دارای رودهایی با طبیعتی بکرو تماشایی می باشد که از رودهای شهر رامسر می توان به سرخانی رود ، صفارود ، ترک رود و چالگرود اشاره کرد.

روستای نمکدره

منبع : همگردی

در همین رابطه

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده اند

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *