صفحه نخست / سرخط اخبار / سفر به آفریقای جنوبی / نحوه دریافت ویزای آفریقای جنوبی

سفر به آفریقای جنوبی / نحوه دریافت ویزای آفریقای جنوبی

سفر به آفریقای جنوبی / نحوه دریافت ویزای آفریقای جنوبی

در جنوب قاره آفریقا، کشور آفریقای جنوبی قرار گرفته است. پایتخت این کشور به سه بخش گوناگون به نام های پرتوریا، بلوم فونتین وکیپ تاون تقسیم شده است. ژوهانسبورگ از مناطق شناخته شده و پرجمعیت آفریقای جنوبی است. کشورهای که با آفریقای جنوبی هم مرز هستند اعم از زیمباوه، سوازیلند، بوتسوانا، نامیبیا، لسوتو و موزامبیک می باشند. ۹ زبان از خانواده بانتو، دو زبان از اروپا و یک زبان از آفریکنس که ریشه هلندی دارد، زبان های کشور آفریقای جنوبی را تشکیل داده اند. همچنین زبانی که بیشترین کاربرد در تجارت و عرصه عمومی این کشور را دارد، زبان انگلیسی است.

سفارت آفریقای جنوبی در ایران

سفارت کشور آفریقای جنوبی در ایران در تهران، خیابان ولیعصر، مقابل پمپ بنزین باغ فردوس، خیابان یکتا شماره ۵ قرار دارد.
تلفن: ۲۲۷۰۲۸۶۶
ایمیل: consular@southafricanembassy.ir
برای دیدن آدرس سایت سفارت آفریقای جنوبی، اینجا را کلیک کنید.

ساعات کاری سفارت آفریقای جنوبی در ایران

ساعت آغاز کار قسمت روادید: از ۹ صبح تا ۱۲ روزهای یکشنبه الی چهارشنبه است و تعطیلات جزء این ساعات کاری سفارت نمی باشد. استرداد گذرنامه و ودیعه (با هماهنگی قبلی) تنها در روزهای پنج شنبه از ۹ صبح تا ۱۲ ظهر انجام پذیر است.آشنایی با چگونگی دریافت ویزای آفریقای جنوبی3

اطلاعاتی در خصوص نحوه دریافت ویزای آفریقای جنوبی

برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی شخص متقاضی حتما باید در زمان تحویل مدارک حضور داشته باشد.
حدود یک هفته برای بررسی و جوابگویی به تقاضای روادید بعد از ارائه مدارک به طور کامل زمان نیاز است.
سفارت مدارک ناقص را قبول نمی کند. تمام مدارکی که متقاضیان به سفارت ارائه می کنند، بایگانی می شود و تحت هیچ شرایطی بازگردانده نمی شوند.
تقاضای شما برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی که در این سفارت ثبت شده است بعد از گذشت سه ماه بلاتکلیفی (حتی بعد از تایید) لغو خواهد شد.
تقاضانامه، پشت عکس و هرگونه دست نوشته ای که قرار است به سفارت تحویل بدهید، حتما باید با خودکار مشکی تایپ شده باشد. همچنین از منگنه کردن مدارک خودداری کنید.
برای ثبت تقاضای ویزای خود در زمان تحویل مدارک باید مبلغ ۱.۵۰۰.۰۰۰ریال به صورت نقدی (ایران چک) پرداخت کنید. دقت داشته باشید که این مبلغ تحت هیچ شرایطی عودت داده نخواهد شد و مطلقا غیرقابل استرداد می باشد.
تمامی مدارکی که ترجمه و تایید شده اند (کپی برابر اصل) و همچنین تمامی تاییدیه ها و گزارش های پزشکی بعد از تاریخ صدور فقط به مدت ۶ ماه دارای اعتبار هستند.آشنایی با چگونگی دریافت ویزای آفریقای جنوبی4

مدارک ویزای آفریقای جنوبی

۱. فرم تقاضانامه باید به صورت کامل، با حروف بزرگ انگلیسی تایپ شده یا با خودکار مشکی خوانا پر شده باشد.
۲. دو قطعه عکس ۴ ۳ که نهایتا شش ماه پیش آن را گرفته باشید، همراه با پشت نویسی کامل شامل: نام و نام خانوادگی (با حروف بزرگ انگلیسی)، تاریخ تولید به تقویم میلادی (با اعداد انگلیسی)
۳. کپی بلیط یا رزرواسیون که در آن تاریخ ورود و خروج به آفریقای جنوبی مشخص باشد. همچنین تاریخ رفت باید حداقل به مدت پنج روز کاری پس از تاریخ تحویل مدارک باشد.
۴. نامه ای به انگلیسی روی سر برگ رسمی محل کار / موسسات آموزشی متقاضی که در آن نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، تاریخ شروع به کار، طول مدت استخدام/ تحصیل، سمت (عنوان شغلی)، تاریخ شروع و پایان مرخصی، میزان حقوق / ماموریت و شرح قصد مسافرت ذکر شده باشد. بدیهی می باشد که بازنشستگان می توانند با حکم یا فیش حقوقی ترجمه شده خود به عنوان معرفی نامه استفاده کنند.. چنانچه متقاضی صاحب کار / کارفرما باشد، نامه باید به وسیله شخص مسئول غیر از خود متقاضی امضاء شود. صاحبان مشاغل آزاد باید کپی جواز کسب و اصل ترجمه رسمی آن را به همراه خود داشته باشند.
۵. اصل پاستورت امضاء شده متقاضی که حداقل باید یک ماه بعد از اتمام سفر دارای اعتبار باشد و دو صفحه خالی داشته باشد.
کپی گذرنامه از صفحات ۲ تا ۵ به همراه همه ی ویزاهای قبلی آفریقای جنوبی و همچنین توضیحات مندرج در گذرنامه به صورتی باشد که هر دو صفحه مقابل گذرنامه در وسط یک صفحه A4 قرار بگیرد. از بریدن حاشیه های صفحه باید پرهیز کنید.
اصل پاسپورت تا زمان تصمیم گیری در خصوص تقاضا نزد سفارت باقی می ماند.
هر یک از متقاضیان باید گذرنامه ی انفرادی داشته باشند و سفارت مدارک همراه/هان مندرج در گذرنامه را نمی پذیرد.
فرزندانی که زیر ۱۸ سال سن دارند و به همراه یکی از والدین یا به تنهایی قصد سفر دارند، باید از دیگر ولی یا والدین خود رضایتنامه کتبی محضری تایید شده داشته باشند. (دو نسخه با ترجمه)
فرزندان زیر ۱۸ سال باید دو نسخه ترجمه شده از شناسنامه خود را داشته باشند. یک نسخه را باید در زمان تحویل مدارک به سفارت بدهند و نسخه دیگر را باید همراه خود داشته باشند تا به مامورین مهاجرت کشور آفریقای جنوبی تحویل دهند.
ارائه مدرک معتبر شامل نام، آدرس، شماره تلفن و فاکس هتل / محل اقامت و شخص مسئول اقامت در آفریقای جنوبی.
۶. صورت حساب بانکی (ترجمه شده با انگلیسی) تراکنش / ریز کارکرد مربوط به سه ماهه اخیر یا ترجمه فیش حقوقی سه ماهه گذشته.آشنایی با چگونگی دریافت ویزای آفریقای جنوبی5

مدارک اختصاصی ویزای آفریقای جنوبی

علاوه بر ارائه تمامی مدارک توریستی ویزای آفریقای جنوبی ذکر شده در بالا، که برای همه ی افراد ضروری است، بر اساس نوع روادید درخواستی مدارک دیگری هم نیاز می باشد که برای روادید گردشی/تفریحی دیداری به این صورت است:
خط سیر (شهرهایی که قصد بازدید آن ها را دارید و طول مدت اقامتی که در نظر دارید در هر کدام از آن ها بمانید)، تاییدیه هتل های واقع در هر یک از آن شهرها مطابق با خط سیر و طول مدت اقامت.

منبع : همگردی

در همین رابطه

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده اند

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *