صفحه نخست / سفر / چطور سفر ارزان سفر کنیم / ۷ روش فوق العاده برای صرفه جویی در هزینه در کشورهای اروپایی
سفر ارزان به اروپا / 7 روش فوق العاده برای صرفه جویی در هزینه در کشورهای اروپایی

چطور سفر ارزان سفر کنیم / ۷ روش فوق العاده برای صرفه جویی در هزینه در کشورهای اروپایی

چطور سفر ارزان سفر کنیم ؟ سفر ارزان به اروپا خواسته بسیاری از شهروندان  در اقصی نقاط دنیا است.  اگر قصد دارید با بودجه ای مشخص به اروپا سفر کنید، باید به دنبال روش هایی برای صرفه جویی در هزینه باشید. بعضی از این ایده ها واقعا عملی هستند؛ سایر آنها نظیر این افسانه ی شهری که تمام پروازها در روز پنجشنبه ارزان ترند، آنچنان هم دقیق نیستند. این ۷ روش را برای صرفه جویی هزینه در سفر به کشورهای اروپایی مطالعه کنید.

 

  1. مسافرت با کیف

ای کسانی که بار زیادی دارید، دقت داشته باشید! شاید شما از پروازهای دوربرد با هزینه ی رایگان بار استفاده کنید، خیلی خوب است! اما اگر می خواهید تا از پروازهای منطقه ای ارزانتر استفاده کنید و برای مثال با پرواز رایان ایر از پاریس به رم بروید، هزینه ی زیادی را باید بابت بار بپردازید. شاید هزینه ی بلیت شما فقط ۵۰ پوند شود، اما ممکن است در رایان ایر هزینه بار اضافی شما از ۱۰ تا ۵۰ پوند باشد. بجای تحویل بار به کانتر آن را همراه خود به داخل هواپیما آورده تا بجای هزینه ی بار، پول خود را صرف خرید غذایی خوشمزه از رستوران کنید!

نکته ی دیگر رایان ایر: اگر بار خود را به کانتر داده اید ولی هنوز کارت پرواز را چاپ نکرده اید، جریمه خواهید شد. پس اگر ممکن است کارت پرواز خود را در خانه و قبل از ورود به فرودگاه پرینت بگیرید؛ عموما می توانید کارت خود را در کتابخانه، کافی نت ها و یا هتل پرینت بگیرید.

 

  1. کارت اعتباری مسافرتی تهیه کنید

این مورد خیلی هم سخت نیست. کارت اعتباری بگیرید که بتوانید برای هرچیزی که هزینه مبادله ی خارجی ندارد از آن استفاده کنید. این بدان معناست که بانک برای خرید محصولات با ارز خارجی از شما پول اضافه نمی گیرد. این صرفه جویی ها را اگر جمع کنید شاید بلیط برگشت برایتان رایگان تمام شود!

 

  1. پول خود را در فرودگاه مبادله نکنید

مسافرین قدیمی به شما توصیه می کنند که ارز خود را قبل از ورود به فرودگاه در کشورهای اروپایی، مبادله کنید.

واقعیت این است که مبادله ی پول به یک ارز جدید در فرودگاه گران تمام می شود. خود را از هزینه های بالای مبادله ی ارز خلاص کرده و پول را از طریق خودپرداز تهیه کنید. خودپرداز ها اغلب در فرودگاه، قطار و یا ایستگاه اتوبوس و همچنین در بانک وجود دارند. بعضی از هتل ها و رستوران ها و همچنین سوپر مارکت ها و فروشگاه های خدمات و تسهلیات ممکن است خود پرداز داشته باشند. شما برای گرفتن پول از خودپرداز خارجی باید هزینه ی کمی را متقبل شوید، مگر اینکه بانک شما با بانک دیگر در کشور مقصد قرار داد داشته باشد که در این صورت برایتان رایگان هم تمام می شود. اما این هزینه کمتر از هزینه ی مبادله ی ارز در فرودگاه است.

 

  1. استفاده از مهمان پذیرها آنچنان هم در هزینه ی شما صرفه جویی نمی کند

فکر نکنید که فقط به خاطر اینکه بودجه شما محدود است، باید شب را در مهمانپذیر سپری کنید. اگر شما به همراه یک شخص دیگری و یا چندین شخص به سفر می روید، شاید برای شما سهیم شدن در یک اتاق خصوصی مهمانپذیر و یا اتاقی در هتل و یا تخت و صبحانه ارزان تر تمام شود. در مورد قیمت ها پرس و جو انجام دهید؛ ممکن است بتوانید اتاقی در پانسیون های همراه با صبحانه با همان هزینه ی اتاق دوتخته در مهمانپذیر پیدا کنید یا اینکه یک اتاق خصوصی در مهمانپذیر، ممکن است ۵ پوند بیشتر از اتاق خوابگاه باشد.

حتما دقت کنید که مهمانپذیر چه هزینه هایی را از شما دریافت می کند؛ همه ی مهمانپذیر ها صبحانه، حوله، دوش و یا کمد برای نگهداری وسایل گران بها در اختیار شما قرار نمی دهند. اگر بین هزینه ی مهمانپذیر و اتاق هتل تفاوت چندانی وجود ندارد، ولی بتوانید در هتل صبحانه ی مجانی گیر بیاورید، استفاده از هتل باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

 

  1. بلیت را از پیش خریداری کنید

بعضی از موزه ها، گالری ها، قصر ها و کلیساهای جامع به خاطر ورود به اروپا هزینه ای دریافت می کنند. اغلب می توان با خرید بلیت بصورت آنلاین در هزینه ها صرفه جویی کرد. نکته ی دیگر آنکه بمحض رسیدن به آنجا دیگر لازم نیست در صف خرید بایستید.

 

  1. بازدید در روزهای رایگان

اگر درست برنامه ریزی کنید ، شاید بتوانید بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای از سفر لذت ببرید. برای مثال موزه لوور در پاریس در روزهای جمعه پس از ساعت ۶ بعد از ظهر برای افراد زیر ۲۶ سال با کارت شناسایی معتبر از هرگونه ملیتی و در روز ۱۴ جولای و اولین یکشنبه ی هر ماه بین اکتبر و مارس رایگان خواهد بود.

تنها عیب آن این است که روزهای رایگان شلوغ تر بوده و باید زودتر از حد معمول به آنجا برسید وگرنه دیرتان خواهد شد.

 

  1. . از جایی که محلی ها غذا می خورند، غذا تهیه کنید

به رم فکر کنید. به آن بناهای تاریخی، مجسمه ها، کلیساها و موزه های هنری که از آن بازدید خواهید کرد. سپس به آن همه غذای خوشمزه ایتالیایی فکر کنید!

رفتن به رستوران مجاور می تواند وسوسه انگیز باشد، مخصوصا اگر گرسنه باشید، اما در بسیاری از موارد بعد از سرو غذا خواهید فهیمد که غذای آن مناطق هم گران بوده و هم مزه ی خوبی ندارند. آنها این غذا را برای توریست ها و نه برای محلیان تهیه کرده و هزینه ی بالاتری دریافت می کنند.

به چند کوچه بالاتر رفته و از ساکنین منطقه سئوال کنید و مطمئن باشید که غذایی بهتر با قیمتی مناسب تر را پیدا خواهید کرد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده اند

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *