صفحه نخست / بین الملل / سرنوشت پرونده های آزار جنسی ترامپ/ شاکی ها جسور تر می شوند؟
سرنوشت پرونده های آزار جنسی ترامپ/ شاکی ها جسور تر می شوند؟

سرنوشت پرونده های آزار جنسی ترامپ/ شاکی ها جسور تر می شوند؟

دونالد ترامپ در چند هفته پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶، با چند زن مواجه شد که او را به آزار و اذیت جنسی متهم می کردند. یکی از آنها سامر زرووس بود. ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد که تمامی این مطالب دروغی بیش نیستند. اتهامات علیه ترامپ به بخشی از گفتمان عمومی تبدیل شده و ترامپ مرتبا می گوید که اتهامات علیه وی بی پایه و اساس هستند.

زرووس در ماه ژانویه به خاطر افترایی که به وی نسبت داده شده بود، شکایتی را مطرح کرد. اگر این شکایت پیش برود، وکلای زرووس می توانند مدارکی را از گذشته ترامپ جمع کنند و ممکن است از ترامپ خواسته شود تا برای ادای سوگند به دادگاه بیاید.

جوزف کاماراتا، نماینده پائولا جونز علیه کلینتون و نماینده سون کزبی در پرونده افترا می گوید “این قطاری است که راه افتاده و هیچ کس نمی تواند جلوی آن را بگیرد.”

استفاده از افترا برای طرح دعوی اتهام آزار و اذیت جنسی چالش های دیگری را هم در پی خواهد داشت: اغلب، قانون مرور زمان قبل از روشن شدن اتهامات به اتمام می رسد؛ در بعضی موارد، مطالب موجود در شهادت نامه اثبات اتهامات را دشوار می سازند.

زرووس ادعا کرده که در دسامبر ۲۰۰۷ ترامپ او را مورد اذیت و آزار قرار داده است.

وکیل شخصی ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد که پرونده زرووس هیچگونه ارزشی نداشته و آن را سیاسی و مبتنی بر اتهامات واهی خواهنده است.

پس از مطرح شدن اتهامات از سوی زرووس، ترامپ در وبسایت کمپین بیانیه ای را منتشر کرد “رک بگویم، من هیچ وقت او را در هتل ملاقات نکرده ام و ده سال قبل با او به طرز نامناسب برخورد نداشته ام”. ترامپ به واهی بودن این اتهامات اذعان داشته است.

زرووس در بیانیه ماه نوامبر عکس العمل های پس از اتهام کذب از سوی ترامپ را اینگونه شرح می دهد “پس از اینکه ترامپ مرا دروغ گو خطاب کرد، من تهدید شدم، و شغل من در معرض خطر قرار گرفت”

او دو ماه بعد شکایت خود را مطرح نمود. جنگ بین وکلای او و ترامپ تقریبا یک سال به طول انجامید.

وکلای ترامپ می گویند که رئیس جمهور مصون بوده و نظرات او، آرای سیاسی وی بوده و بنابراین مستقیما تحت حمایت اصلاحیه اول قرار می گیرند.

بار اثبات این اتهام بر عهده شاکی است. برای اثبات افترای ترامپ، زرووس باید در ابتدا نشان دهد که اتهاماتش علیه ترامپ صحت داشته اند. او باید اثبات کند که ترامپ اطلاع داشته که مطالب زرووس دروغ است و یا اینکه با بی ملاحظگی حقیقت را نادیده گرفته است.

اتهامات علیه ترامپ فراتر از بحث آزار و اذیت جنسی یا افترا هستند : اگر قاضی حکم دهد که پرونده امکان پیشرفت ندارد، ممکن است از هر گونه تلاش برای طرح شکایت مدنی علیه ترامپ در دادگاه های کشور جلوگیری شود. از سویی دیگر اگر این شکایت جلو برود، ممکن است دعاوی دیگری را علیه رئیس جمهور کلید زده و باعث شود که ترامپ در آغاز کار خود با پرونده های متعددی روبرو شود.

و اگر زرووس برنده بازی شود، پیروزی وی سایر شاکیان را جسور خواهد کرد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه به ۳میلیون ۳۰۰ هزار تومان

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *