صفحه نخست / سرخط اخبار / سرمایه گذاری بروی بیت کوین در ایران / مصادره بیت کوین های ایرانیان توسط امریکا

سرمایه گذاری بروی بیت کوین در ایران / مصادره بیت کوین های ایرانیان توسط امریکا

سرمایه گذاری بروی بیت کوین در ایران / مصادره بیت کوین های ایرانیان توسط امریکا

پایگاه خبری «بیت کوینیست» که به انتشار اخبار ارزهای الکترونیکی در جهان معروف است، در گزارشی از مصادره بیت کوین‌های ایرانیان توسط دولت آمریکا خبر داد.

بر اساس این گزارش دولت فدرال آمریکا ۵۰۰ بیت کوین که به ایرانیان تعلق داشته را مصادره کرده است. ارزش این بیت کوین‌ها چیزی بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال در زمان خرید آنها بوده است.

این رسانه دلیل اصلی مصادره این اموال را اعلام نکرده و نوشت: برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که سرمایه داران بیت کوین ایرانی تحریم‌‌های آمریکا را دور زده بودند.

سپهر محمدی رییس انجمن اوراق بهادار الکترونیکی ایران درباره این اقدام دولت آمریکا به این رسانه گفت: توقیف اموال از سال گذشته آغاز شده و هنوز ادامه دارد. برخی معتقدند این توقیف‌ها به دلیل دور زدن تحریم‌های آمریکا توسط دارندگان ارز دیجیتال است.

وی توضیح داده که ارزش کل اموال مصادره شده هنوز معلوم نیست اما دست کم ۵۰۰ بیت کوین مصادره شده است. ارزش آنها در زمان خرید ۵.۷۷ میلیون دلار بوده است.

محمدی و انجمن او در تلاش هستند رویه توقیف را متوقف کنند. او و کمپانی‌اش با کارشناسان دادگستری که از بازار مالی ایران و FATF  آگاهی لازم را دارند، مذاکره کرده‌اند. ممنوعیت‌های قانونی برای ارزهای دیجیتال در ایران کار یافتن یک وکیل یا دادستان مناسب در رابطه با این موضوع را دشوار کرده است.

با وجود ممنوعیت‌های قانونی، وضعیت سیاسی و مالی ایران ممکن است ارز دیجیتال را در ایران رواج دهد. بعد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، مردم به سمت ارز دیجیتال که ماهیتی فرامرزی و غیرسیاسی دارد گرایش پیدا خواهند کرد.

با ادامه خرید ارز دیجیتال توسط ایرانی‌ها، این کشور باید از فواید بالقوه استفاده از این ارز آگاه شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *