صفحه نخست / هنر / چگونه زنان در آزار جنسی علیه خود مقصر هستند ؟/ نظر ستاره زن هالیوود جنجالی شد

چگونه زنان در آزار جنسی علیه خود مقصر هستند ؟/ نظر ستاره زن هالیوود جنجالی شد

چگونه زنان در آزار جنسی علیه خود مقصر هستند. آنجلا لانسبری: گاهی از اوقات زنان خود مقصر آزار جنسی هستند

 کاربران توییتر اصلا انتظار ترند شدن نام آنجلا لانسبری در روز سه شنبه را نداشتند: ستاره  سریال  “او نوشت قتل”، ادعا کرده است که در مورد آزار جنسی باید به دو روی سکه توجه شود.

“ما باید این حقیقت را بپذیریم که زنان از زمانهای قدیم سعی داشته اند که خود را جذاب نشان دهند و متاسفانه ما از این عمل نتیجه معکوس گرفته ایم و الان در این وضعیت قرار داریم”

او اضافه کرد “گاهی باید خود زنان را مقصر بدانیم. واقعا چنین تصوری دارم، اگرچه خوب نیست، اما باید بگویم که  نمی توان هم خود را تا حد امکان جذاب کرد و هم از خطر تجاوز و آزار جنسی دور ماند.”

لانسبری تاکید کرد که نباید قربانیان آزار و اذیت جنسی را مقصر قلمداد کرد، اما در سرتاسر فضای مجازی به دلیل این اظهارات واکنش هایی مطرح شده است. جولیا مکفارلن روزنامه نگار بی بی سی عکسی از رادیو تایمز منتشر کرد.

دوران انجلا لانسبری  به سر رسیده است.

لانسبری می گوید “آیا زنان باید برای این موضوع آماده باشند؟ نه، نباید اینگونه باشد، هیچ بهانه ای برای آن وجود ندارد و من فکر می کنیم که اکنون متوقف خواهد شد و باید هم متوقف شود. فکر می کنم که در این لحظه مردان زیادی باید نگران باشند.”

نتوانستیم نماینده لانسبری را برای ارائه توضیحات بیشتر پیدا کنیم.

سخنگوی بحران تجاوز در انگلستان و ولز در مصاحبه با روزنامه تلگرام گفت “این که عامل تجاوز و دیگر اشکال آزار جنسی به وسیله ی جذابیت زنان تحریک می شود، افسانه ای بیش نیست. تجاوز خشونت، قدرت و کنترل جنسی است که ارتباطی با میل جنسی ندارد. این بی احترامی به مردان است که نمی توانند مسئولیت رفتار خود را بپذیرند و نحوه ی حضور زن در جامعه منجر به از دست دادن کنترل و یا مجبور کردن مردان برای آزار و اذیت جنسی زنان می شود.”

در ادامه ی بیانیه می خوانیم “هیچ بهانه ای برای وقوع خشونت جنسی وجود نداشته و هیچ شرایطی وجود ندارد که در آن قربانی و یا بازمانده مقصر شناخته شود. تا زمانی که این موضوع را نپذیریم و تصدیق نکنیم، برای ما به عنوان یک جامعه کاهش و یا جلوگیری از تجاوز، آزار و اذیت و سواستفاده جنسی بسیار دشوار خواهد بود. ”

ازآنجاییکه اخیرا داستان آزار و اذیت زنان توسط هاروی وینستون برملاشده ، و همین امر شرمساری بزرگی برای کمپانی وینستون به وجود آورده است، جنبشی متشکل از زنان دیگری به راه افتاده تا از قربانیان حمایت کرده و درباره دیگر موارد بدرفتاری جنسی اطلاع رسانی کنند.

جود آپاتف، یکی از اشخاصی که به طرفداری از قربانیان برخواسته است می گوید “همیشه شاهد این اتفاق خواهیم بود. تنها می توان آن را کاهش داد. زیرا همیشه متجاوزین، قاتلین و افرادی در بیرون وجود خواهند داشت که مرتکب اذیت و آزار جنسی می شوند. تنها مسئله در اینجا نحوه ی واکنش ما به آن است. این موضوه هیچ وقت به طور کامل برطرف نخواهد شد، اما می توان گفت که اصلا قابل قبول نیست و می توان تعداد وقوع چنین جرائمی را کاهش داد. من فکر می کنم که این اتفاق در حال رخ دادن است. فکر می کنم که در آینده انجام خواهد شد. فکر می کنم که این موضوع نحوه ی کسب و کار  بسیاری از افراد را تغییر خواهد داد. در مورد آن خیلی امیدوارم، اما این بدان معنا نیست که مسئله به طور کامل حل می شود.”

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *