صفحه نخست / سرخط اخبار / زمان مناسب برای خرید گوشی / پیگیری برای ورود۱۰۰ هزار گوشی توقیفی

زمان مناسب برای خرید گوشی / پیگیری برای ورود۱۰۰ هزار گوشی توقیفی

زمان مناسب برای خرید گوشی / پیگیری برای ورود۱۰۰ هزار گوشی توقیفی 
محمد جواد آذری جهرمی پس از جلسه صبح امروز خود با کمیسیون صنایع مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت : هرچند قیمت گوشی تلفن همراه رابطه مستقیمی با قیمت ارز دارد اما ورود این صدهزار گوشی به بازار می تواند تاثیرات خوبی در بازار تلفن همراه داشته باشد و جمع بندی های نهایی در این خصوص در حال انجام است.
وزیر ارتباطات گفت: پیگیری‌ها برای وارد شدن صد هزار گوشی توقیف شده به بازار تلفن همراه ادامه دارد و قوه قضائیه در راستای تعاملی که با مدیریت اجرایی کشور دارد، تعاملات خوبی را انجام داده است.

وی افزود: هرچند وزارت ارتباطات در این خصوص نقش هماهنگ کننده را ایفا می کند اما نظارت بیشتری باید در خصوص احتکار گوشی های تلفن همراه صورت پذیرد.
آذری جهرمی ادامه داد: براساس آمار از ابتدای سال تاکنون ۵۰ درصد گوشی های تلفن همراه که وارد کشور شده است هنوز در سیستم مخابراتی کشور فعال نشده اند که این احتمال احتکار را بالا می برد و نیازمند نظارت بیشتر است.
وی افزود: پیشنهاداتی در این خصوص مطرح شد که گوشی هایی که در یک بازه زمانی مشخص در سیستم های مخابراتی فعال نمی شوند بطور کامل غیرفعال شوند که این پیشنهاد عملیاتی نبود زیرا سودجویان با انداختن یک سیم کارت در تلفن، آن را فعال کرده و باز هم در انبارها احتکار می کردند.
آذری جهرمی با اشاره به مشخص شدن تکلیف تخصیص نوع ارز به تلفن همراه اظهار داشت: انتظار می رود با این تعیین تکلیف و البته تثبیت نرخ ارز در روزهای آتی شاهد تثبیت نرخ تلفن همراه در بازار باشیم.

منبع: خبر گزاری صدا و سیما

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *