صفحه نخست / سلامت / رژیم مناسب خود را پیدا کنید / نکات مورد نیاز برای برنامه ریزی یک رژیم خود ساخته
رژیم مناسب خود را پیدا کنید / نکات مورد نیاز برای برنامه ریزی یک رژیم خود ساخته

رژیم مناسب خود را پیدا کنید / نکات مورد نیاز برای برنامه ریزی یک رژیم خود ساخته

رژیم مناسب خود را پیدا کنید / نکات مورد نیاز برای برنامه ریزی یک رژیم خود ساخته

 

مطمئنا ورزش در کاهش وزن موثر است. اما اگر به نحوی صحیح غذا نخورید هیچگاه به اهداف خود دست نخواهید یافت. وعده های شما می توانند در کاهش وزن تاثیر چشمگیری داشته باشند و قطعا غذاهایی وجود دارند که در این راستا به شما کمک می کنند. اگرچه غذایی وجود دارد که بهترین عملکرد را در زمینه ی کاهش وزن دارد.

 

در ابتدا باید نکته ای را گوشزد کنیم

ما می دانیم که پیدا کردن تعادل مناسب برای وعده های غذایی در برنامه ی کاهش وزن کار ساده ای نیست. شما نمی خواهید که بیشتر از آنچه که می سوزانید کالری مصرف کنید. اما همچنین نمی خواهید که از آن وعده ها صرفنظر کرده و سوخت و ساز خود را کند کنید. صرف زمان برای برنامه ریزی در مورد وعده های غذایی مفید است و می توان آن وعده ها را با عادت های غذایی و زمان بندی خود هماهنگ کرد.

به آن به عنوان رژیم (شاید استفاده از لغت پرهیز غذایی مناسبتر باشد) نگاه نکنید

اصلا کلمه ی رژیم را به زبان نیاورید. بار منفی زیادی دارد. رژیم به کلمه ای تبدیل شده که برای بیان مقابله با یک وضعیت اختلال به کار می رود. ما همواره سعی می کنیم تا از رژیم های غذایی تبعیت کنیم ولی به ناچار در انجام آن ناتوان می مانیم، زیرا پیگیری مداوم آن به دلائلی کار بسیار دشواری می شود. در عوض به این شیوه به عنوان تغییر سبک زندگی نگاه کنید، به عنوان یک برنامه ی غذایی که باید آن را پی بگیرید.

 

غذاهای مناسب کاهش وزن وجود دارند

در زمان تغییر برنامه ی غذایی، غذاهایی معینی وجود داشته که باید برای کاهش وزن استفاده شوند. شما باید از مواد تمام غلات و مواد غذایی سرشار از پروتئین استفاده کنید که باعث افزایش انرژی و احساس سیری می شوند. همچنین باید از سبزیجات برگدار و میوه استفاده کرد (تا حد امکان از کربوهیدارت فراوری شده و غذاهای فراوری و شیرین شده اجتناب کنید)

 

مطمئن شوید که نوشیدنی شما سالم است

بله، چیزی که شما می نوشید ممکن است اثر زیادی بر کاهش وزن داشته باشد. از چایی های آماده و آب میوه های قند دار پرهیز کنید، این نوشیدنی ها باعث بزرگ شدن شکم و افزایش وزن می شود. در عوض، زیاد آب بنوشید و می توانید کمی قهوه هم به آن اضافه نمایید و از چایی با برگ جداشدنی استفاده کرده و خودتان آن را دم کنید.

 

این غذا معجزه می کند

می دانیم که غذاهایی که باید برای کاهش وزن مصرف کنید خیلی جالب و خوش طعم نیستند. بنابراین خوشحال خواهید شد اگر بدانید بهترین غذا برای مبارزه با افزایش وزن ادویه است! بله درست است، ادویه به سوختن چربی بدن شما کمک بسزایی می کند.

 

چگونه آن را وارد برنامه ی غذایی خود کنیم

روش های بسیاری برای استفاده از ادویه های چربی سوز در برنامه غذایی وجود دارد. دارچین را روی سرلاک صبحانه خود بریزید تا برای باقی روز اشتهای شما کنترل شود. داخل چاشنی سالاد از زنجبیل استفاده کنید تا به هضم غذا کمک کند. فلفل قرمز و فلفل سیاه را روی گوشت بریزید تا طعم غذا بهتر شود و چربی سوزی بدن افزایش یابد.

 

به ایده های بیشتری در مورد وعده غذایی خود نیاز دارید؟

زمانی که در مورد خوردن غذاهای خوشمزه و کاهش وزن می شود، انتخاب های بسیاری وجود دارد. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید به وبسایت های متنوعی که ایده های غذایی ناب دارند مراجعه کنید.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

مضرات نوشابه چیست/ نوشابه سفید کم ضرر ترین نوع نوشابه است

مضرات نوشابه چیست / نوشابه سفید کم ضرر ترین نوع نوشابه است اگر هنوز درگیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *