صفحه نخست / سرخط اخبار / راه هایی برای لاغری / لاغری با پروتئین

راه هایی برای لاغری / لاغری با پروتئین

راه هایی برای لاغری / لاغری با پروتئین

ممکن است فکر کنید که مصرف پروتئین شما را چاق می کند. اما اشتباه نکنید با مصرف این نوع پروتئین ها لاغر می شوید!

به گزارش سایت خبر روز خوش ، ممکن است فکر کنید که مصرف پروتئین شما را چاق می کند. اما اشتباه نکنید. مصرف پروتئین ها به دلایل مختلف باعث می شود روند لاغری شما تسریع شود. اما اینکه با مصرف کدام پروتئین ها لاغر می شوید سوالی است که پاسخ آن در این مقاله است. ما در این مقاله به شما می گوییم که با مصرف کدام نوع پروتئین ها لاغر می شوید!

نحوه تاثیر پروتئین ها بر عملکرد هورمون ها

وقتی ماده غذایی میخورید که حاوی Protein است در واقع این پیام به مغز مخابره میشود که هورمون های سیری را ترشح کن و ترشح هورمون های گرسنگی را متوقف کن . همین فعل و انفعلات در بدن باعث میشود غذای کمتری بخورید و زودتر سیر شوید .

پروتئین ها سوخت و ساز بدن را بالا میبرند

پروتئین ها در مقایسه با چربی ها و هیدروکربن ها به میزان بیشتری در بدن باعث سوخت و ساز میشوند و گرما تولید می کنند همانطور که می دانید هر چقدر سوخت و ساز در بدن بالاتر باشد کالری بیشتر از بین رفته و روند لاغری سرعت بیشتری خواهد گرفت .

پروتئین ها اشتها را کاهش می دهند

پروتئین ها مدت بیشتری در معده می مانند و معده را به خود مشغول می کنند وقتی معده پر باشد طبیعی است که حس گرسنگی در فرد ایجاد نمیشود بنابراین پروتیین ها با ماندن در معده اشتها را کاهش می دهند .
اغلب ما عادت داریم در زمان های مطالعه یا بیکاری یا حتی وقتی ذهنمان مشغول است شروع به خوردن تنقلات چرب و خوراکی های مضر مانند پفک و چیپس می کنیم . خوردن پروتیین ها در وعده های غذایی این احساس کاذب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد .

با پروتئین بدون رژیم لاغر شوید

گاهی بدون اینکه لازم باشد رژیم سختی بگیرید و چربی و هیدروکربن را در مصرف روزانه کاهش دهید فقط با افزایش مقدار زیادی Protein در غذای روزانه وزن کم خواهید کرد. خوردن پروتئین زیاد باعث آب شدن چربی ها و افزایش سوخت و ساز و لاغری میشود .

چه غذاهایی پروتئین دارند ؟

گوشت قرمز ، گوشت سفید، تخم مرغ ، ماهی ، حبوبات همه دارای مقدار زیادی Protein هستند . قارچ هم منبع غنی از پروتئین است که می توانید انواع غذاهای خوشمزه را با آن درست کنید . با این منابع Protein غذاهای متنوع درست کنید و در حجم زیاد انقدر که کاملا سیر شوید بخورید و مطمئن باشید نه تنها چاق نمیشوید بلکه وزنتان هم کاهش خواهد یافت .

چرا با مصرف این نوع پروتئین ها لاغر می شوید!

علت اینکه گفته میشود پروتئین ها را هر چقدر که دوست دارید بخورید و پروتئین ها باعث چاقی نمیشوند و برعکس روند لاغری را تسریع می کنند این است که پروتیین ها در بدن ذخیره نمیشوند و شما هر چقدر Protein بخورید وزنتان افزایش پیدا نخواهد کرد .

برخی از افراد که  بدنسازی  و تناسب اندام را به صورت آماتور یا حرفه ای دنبال می کنند از مکمل ها برای تامین Protein بدن و عضله سازی استفاده می کنند البته مکمل های پروتئینی باعث خوش فرم شدن عضلات و آب شدن چربی ها می گردند ولی باید دقت داشته باشید مصرف مکمل ها باید به تجویز پزشک و نظارت آن باشد چرا که اعتماد به برند های مختلف که مکمل تولید می کنند منطقی نبوده و ممکن است به بدن آسیب برساند.

منبع : الو دکتر

در همین رابطه

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست   سرطان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *