صفحه نخست / سرخط اخبار / رئیس جمهور باید به مردم درمورد این شرایط توضیح دهد /چنارانی از بحران اصلی کشور میگوید

رئیس جمهور باید به مردم درمورد این شرایط توضیح دهد /چنارانی از بحران اصلی کشور میگوید

رئیس جمهور باید به مردم درمورد این شرایط توضیح دهد /چنارانی از بحران اصلی کشور میگوید

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرائت گزارش‌های مربوط به زلزله کرمانشاه در مجلس،‌ گفت: بحران اصلی کشور، سفره‌های خالی مردم و زلزله اصلی زلزله اقتصادی است.

به گزارش ایسنا، هاجر چنارانی در تذکری مستند به ماده ۱۶۷ آیین‌نامه داخلی مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) گفت: امروز گزارش کمیسیون‌هایاصل ۹۰ و عمران در خصوص زلزله کرمانشاه قرائت شد که نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب است در حالیکه زلزله اصلی امروز زلزله اقتصادی و بحران اصلی سفره‌های خالی مردم است.

وی یادآور شد: مجلس برای لایحه مدیریت بحران که پنج شش سال است دولت آن را به مجلس داده چه کرده است؟. در روزی که قرار بود به مردم کمک‌رسانی شود اعتماد مردم از بین رفته بود، چقدر مردم به نهادهای حمایتی اعتماد کردند و چقدر پول‌هایشان را به کسانی واگذار کردند که هنوز این پول‌ها در حساب‌شان است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس ادامه داد: این موضوع فقط مربوط به زلزله کرمانشاه نیست، ما در نیشابور هم شاهد وقوع سیل بودیم اما آنچه دغدغه اصلی مملکت است، عدم وحدت فرماندهی در مواجهه با حوادث غیرمترقبه است.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به اعلام وصول سوال از رییس‌جمهور،‌ گفت: خوشحالیم که ۸۰ نماینده قسم خورده ایستادند تا رییس‌جمهور برای اولین بار در مجلس دهم به مردم توضیح دهد. ما باید بدانیم می‌خواهیم برای زلزله اقتصادی چه کنیم.

چنارانی با بیان اینکه در زلزله کرمانشاه خیلی‌ها به گرفتن عکس یادگاری و سلفی بسنده کردند، افزود: ما شاهد عدم هماهنگی میان واحدها در ارائه خدمات و توزیع کانکس بودیم.

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر، خواستار پیگیری یکی از اعضای هیات رییسه برای ارجاع هر چه سریعتر لایحه مدیریت بحران به صحن علنی شد و گفت: این لایحه جزو لوایحی است که باید به آن اولویت دهیم.

منبع : ایسنا

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *