به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، در حاشیه جلسه هیات دولت درباره بررسی FATF گفت: به هیچ وجه الان بنای ما عضویت در fatf نیست. یک اشتباهی که رخ داده این است که در دولت دهم لوایحی به مجلس ارائه شده و این لوایح پیش رفته و الان نوبت تصویب آنها است. این لوایح با FATFمتفاوت است پس صراحتا نظر دولت این است که به هیچ وجه ما اعلامی برای عضویت در FATFنداریم و دنبال آن هم نیستیم.

وی گفت: هر هفته رییس جمهور با رهبر انقلاب دیدار دارند. دیروز هم با ایشان دیدار کردند و در این مورد هم صحبت شد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ترمیم کابینه و رفتن برخی چهره ها از جمله وزیر راه شهر سازی گفت: این اسامی که گفته شد تائید نمی کنیم. در این زمینه همواره رئیس جمهور تصمیم گرفته اند این بار هم ایشان تصمیم خواهند گرفت.

واعظی در پاسخ به سوالی درباره نگارش نامه ای از سوی رئیس جمهور به سه کشور اروپایی گفت: زمانی که برای دادن بسته از طرف اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی تعیین کرده بودیم در حال سپری شدن است و از سوی دیگر جلسه ای هم گروه هفت داشتند و بر این اساس فکر کردیم که با دوستان وزارت خارجه دیدگاه های خود را نسبت به برجام و مطالباتی که داریم در نامه ای به رئیس جمهور فرانسه، صدراعظم آلمان و نخست وزیر انگلیس بنویسیم و این نامه نوشته شد و طبیعی است که در چارچوب سیاست های نظام این نامه نوشته شده و تحویل داده شده تا ما بتوانیم در صورتی که مذاکرات مان با اروپا به نتیجه برسد به نحو احسن استفاده کنیم.

منبع : برنا