صفحه نخست / جامعه / دروغ هایی که رابطه تان را خراب میکند/دروغ،راه حلی که رابطه را زود تموم میکند

دروغ هایی که رابطه تان را خراب میکند/دروغ،راه حلی که رابطه را زود تموم میکند

دروغ هایی که رابطه تان را خراب میکند/دروغ،راه حلی که رابطه را زود تموم میکند

 

ممکن است دروغ های مصلحتی زیادی به همسر خود بگویید و فقط به تعداد کمی از آنها اعتراف کنید. در اکثر موارد این یک مشکل نیست. رابطه با یک یا دو دروغ هم پایدار می ماند، درست است؟ اگرچه دروغی وجود دارد که ممکن است رابطه ی شما را نابود کند. آیا شما از گفتن این دروغ کوچک که می تواند رابطه ی شما را نابود کند احساس گناه می کنید؟

اما در ابتدا، اجازه دهید تا صادق باشیم – همه دروغ می گویند

مردم زیاد دروغ می گویند. در حقیقت بر طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۰۲ انجام شد، ۶۰ درصد از مردم نمی توانند ده دقیقه صحبت کنند و در حین آن دروغ نگویند ! این آمار خیلی زیاد است اما می توان گفت که اکثر افراد در سرتاسر روز چندین دروغ کوچک را به یکدیگر می گویند. بنابراین طبیعتا می توان فرض کرد که این دروغ های کوچک به مکالمات روزمره شما با همس یا نامزدتان نیز سرایت می کند

.

وقتی که شروع به قرار گذاشتن با کسی می کنید، دروغ آنقدر هم غیر عادی نیست.

وقتی که یک رابطه تازه شکل می گیرد، ما تمایل داریم تا بهترین رفتار را از خود نشان دهیم. ممکن است در مورد دوست داشتن یک غذا دروغ بگوییم، در حالیکه در اصل از آن غذا متنفریم، این کار فقط برای جلب نظر طرف مقابل است. یا فقط به این دلیل نسبت به یک فعالیت واکنش مثبت نشان می دهیم که می خواهیم زمان بیشتری را با او باشیم. معمولا به محض جلو رفتن رابطه، ما تمایل داریم تا در مورد این مسائل کوچک صادق باشیم.

 

بعضی وقتها عادت به دروغ گفتن در رابطه ی طولانی مدت ادامه می یابد

شرایطی وجود دارد که ممکن است به دردسر بیفتید. اگر شما عادت دارید تا به همسر خود در مورد همسر قبلی، مکان، خودتان و… دروغ بگویید، رابطه ی خود را به خطر می اندازید و بنیان آن را سست می کنید. دروغ گفتن، مخصوصا به افرادی که نزدیک ما هستند، یکی از پایه ای ترین نقض های حقوق بشر است.

 

اگر دروغ مبنای رابطه ی شما باشید، شما به دردسر افتاده اید

اگر روشن شود که شما در مورد همه چیز دروغ گفته اید، آنگاه اطمینان بین شما دو نفر از بین می رود. دروغ های کوچک در مورد چاقی همسرتان قابل بخشش است. اما زمانی که صحبت از دروغ های بزرگ مانند خیانت می شود، اطمینان مجدد به شما از سوی مخاطب خاصیتان بسیار دشوار می شود و دیگر مهم نیست که شما چقدر برای حفظ رابطه تلاش به خرج دهید.

 

دروغی که هیچ وقت نباید بگویید

شما برایتان تعجب آور باشد که گفتن دروغ در مورد همسر سابقتان بدترین دروغ ممکن نیست (اشتباه نگیرید، دروغ گفتن در مورد همسر سابق در رتبه ی دوم بدترین دروغ ها قرار دارد). دروغ گفتن در مورد پول در واقع روشی برای از بین بردن رابطه است. دروغ در مورد وفاداری و پول دو مورد از رایج ترین دروغ هایی هستند که بر زوجین اثر می گذارند. گفتن این دروغ ها باعث می شود که دیگر اطمینان به رابطه ی دونفره بازنگردد.

 

چگونه باید با این موقعیت برخورد کرد

صادق باشید. هیچ کار خاص دیگری نباید بکنید. هرچه رابطه بهتر باشد، با بخرج دادن اندکی صداقت ماندگاری بیشتری خواهد داشت و دروغ های کمتر ممکن است حتی ضروری هم بنظر برسند. زیرا زمانی که شما بدون ریا شخصی را تحسین می کنید و دوست دارید، راستی و صداقت زیادی به خرج می دهید و طرف مقابل این را می فهمد.

 

فرض کنید که چنین دروغی گفته باشید، حال باید چه کرد؟

الان وقت صادق بودن است. شریکتان فهمیده است که چنین دروغ دردناکی به او گفته اید و چیزی برای مخفی کردن از او ندارید. باید به خاطر عمل خود پاسخگو باشید حتی اگر به معنای فنای رابطه ی شما باشد. تدافعی شدن در این حالت درست نیست و از سوی مخاطب شما کار درستی محسوب نمی شود. فرقی نمی کند که پس از آن چقدر رابطه ی شما خراب شود، سعی کنید عادت خود را کنار بگذارید و کمتر دروغ بگویید.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

بخشیدن اشتباهات شریک زندگی / کدام اشتباهات را ببخشیم

بخشیدن اشتباهات شریک زندگی / کدام اشتباهات را ببخشیم گاهی بخشش دیگران، نه تنها موجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *