صفحه نخست / سرخط اخبار / درمان دانش آموزان شین آبادی / ضرورتی برای اعزام دانش آموزان شین آبادی به خارج نیست

درمان دانش آموزان شین آبادی / ضرورتی برای اعزام دانش آموزان شین آبادی به خارج نیست

درمان دانش آموزان شین آبادی / ضرورتی برای اعزام دانش آموزان شین آبادی به خارج نیست

سید محمد بطحایی (وزیر آموزش و پرورش) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص اقدامات وزارت آموزش و پرورش برای رسیدگی به دانش‌آموزان شین‌آبادی گفت: مهمترین نگرانی این دانش‌آموزان،‌ ادامه درمان‌شان است. درخواست آنها این است که به خارج از کشور اعزام شده و در آنجا درمان‌هایشان مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به اظهارات وزیر بهداشت در این خصوص اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های تیم پزشکی و ظرفیت‌هایی که در داخل وجود دارد و همچنین گزارشی که قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت داده‌اند، حاکی از آن است که این دانش‌آموزان، در داخل کشور قابل درمان هستند و همان معالجه‌ای که در خارج از کشور به دنبال آن هستند، در داخل کشور نیز وجود دارد.

این عضو دولت دوازدهم با بیان اینکه به نظر می‌رسد، ضرورتی برای اعزام دانش‌آموزان شین‌آبادی به خارج از کشور وجود ندارد، تصریح کرد: وقتی می‌توان این بچه‌ها را در داخل کشور درمان کرد و این امکان وجود دارد، چرا باید این کار را در خارج از کشور با هزینه‌های گزاف انجام بدهیم.

بطحایی به دیگر اقدام وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان شین‌آبادی اشاره و خاطرنشان کرد:‌ موضوعی که مستقیما به وزارت آموزش و پرورش مربوط می‌شود و من به مسئولان آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی درباره رسیدگی به آن دستور داده‌ام،‌ این است که دانش‌آموزان شین‌آبادی در پیشرفت تحصیلی‌شان با مشکلاتی روبه‌‌رو هستند که به خاطر معالجات و رفت و آمدهایشان است. آنها این درخواست را داشتند که در برخی از دروس، معلم اختصاصی داشته باشند.

وی افزود: من پیرو این خواسته، دستور داده‌ام تا مطابق آن، معلمان اختصاصی برای آنها در نظر گرفته شود تا آن عقب‌افتادگی تحصیلی را جبران کنند.

منبع : ایلنا

در همین رابطه

افزایش حقوق با افزایش رتبه فرهنگی ؟/ وزیر اموزش و پرورش از مزایا رتبه بندی فرهنگی می گوید

افزایش حقوق با افزایش رتبه فرهنگی ؟/ وزیر اموزش و پرورش از مزایا رتبه بندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *