صفحه نخست / سرخط اخبار / داعش یکی از گروگان های سوری خود را کشت / جزئیاتی از کشتن جوان ۱۹ ساله سویدایی سوریه

داعش یکی از گروگان های سوری خود را کشت / جزئیاتی از کشتن جوان ۱۹ ساله سویدایی سوریه

داعش یکی از گروگان های سوری خود را کشت / جزئیاتی از کشتن جوان ۱۹ ساله سویدایی سوریه

 گروه تروریستی داعش یکی از جوانان استان سویداء را که پس از حمله چند روز پیش خود به ریف شرقی این استان ربوده است، اعدام کرد.

این گروه تروریستی شنبه شب از طریق شبکه‌های اجتماعی ویدیویی را به نمایش گذاشت که در آن یکی از جوانان ربوده شده در سویداء را سر بریده است.

این جوان در ویدیویی که در تاریخ پنجشنبه گذشته (و تحت فشار داعش) ضبط شده است، شکست مذاکرات با داعش را علت اعدام خود اعلام می‌کند.

وبگاه خبری “السویداء۲۴” جوان اعدام شده توسط داعش را مهند ذوقان – أبو عمار ۱۹ ساله معرفی کرده که در حمله داعش به روستای الشبکی در ریف شرقی السویداء ربوده شده بود.

به نوشته این منبع، هنوز سی نفر از اهالی این استان که بیشترشان زن و کودک هستند در گروگان داعش مانده اند.

به گزارش فارس، به دنبال حمله تروریستی ۲۱ ژوئیه داعش علیه ساکنان السویدا در جنوب سوریه  که بیش از ۲۵۰ کشته برجای گذاشت، این گروهک تروریستی وقتی دید نمی‌تواند بر استان تسلط یابد و اوضاع را در جنوب سوریه به نفع خود تغییر دهد، تعدادی از مردم از جمله زن و کودک از روستای الشبکی در حومه سویداء را ربود.

هنوز مشخص نیست داعش چه تعداد زن و کودک را از این روستا ربوده است چراکه برخی تعداد آنها را ۴۰ تن و برخی ۳۶ تن و برخی ۲۹ تن اعلام کرده‌اند.

داعش تهدید کرده در صورتی که ارتش سوریه به درخواست‌های آنها پاسخی ندهد، زنان ربوده شده را می‌کشد.

هم‌زمان با این تهدیدها، ارتش سوریه به منظور آزادسازی صحرای سویدا، تجهیزات نظامی به این استان فرستاده است. در همین حال منابع مطلع از مذاکرات روسیه و داعش برای آزادی گروگان‌های حمله اخیر داعش به سویدا خبر دادند.

از سوی دیگر، یوسف جربوع، یکی از سران قبیله دروزی در سوریه گفت، روسیه با تروریست‌های داعش درباره آزادی ده‌ها زن و کودک دروزی که هفته گذشته در استان سویدا ربوده شدند، مذاکره می‌کند.

منبع : قطره

در همین رابطه

وضعیت امنیتی ایران در مرز های عراق / تمام تروریست ها در مرز های ما فعالیت دارند

وضعیت امنیتی ایران در مرز های عراق / تمام تروریست ها در مرز های ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *