صفحه نخست / سلامت / خیانت افراد خوشبخت دلیل ساده ای دارد / افراد وفادار هم گاهی از خط قرمز می گذرند
خیانت افراد خوشبخت دلیل ساده ای دارد / افراد وفادار هم گاهی از خط قرمز می گذرند

خیانت افراد خوشبخت دلیل ساده ای دارد / افراد وفادار هم گاهی از خط قرمز می گذرند

 خیانت افراد خوشبخت دلیل ساده ای دارد / افراد وفادار هم گاهی از خط قرمز می گذرند

مورد خیانت واقع شدن تجربه ای است که احساس سختی را برای آدم ایجاد می کند، اما استر پرل متخصص روابط خانواده می گوید که بعضی اوقات، دلیل خیانت، فردی که به او خیانت شده نیست و مشکل از سمت او نبوده است.

استر در آخرین کتاب خود به نام وضعیت روابط این چنین توضیح می دهد که اغلب افراد به دلیل مشکلات موجود در ازدواج خیانت می کنند، اما بعضی اوقات خیانت حتی در زمان عدم وجود مشکل در رابطه ی ازدواج نیز رخ می دهد.

بنابراین باید پرسید که اگر شخصی بالغ و عاقل بوده و بسیار از رابطه ی خود مراقبت می کند، چرا باید به شریک ازدواج خود خیانت کند؟

در این اوضاع، خیانت به خاطر جبران چیزی که در این رابطه گم شده نیست. این خیانت در مورد خودشناسی است. کمتر می توان گفت که خیانت در بین این افراد نشانه ی وجود مشکل در رابطه باشد و بیشتر درمورد رشد، اکتشاف و دگردیسی است.

برای شخصی که به او خیانت شده، شنیدن جملاتی نظیر “من متاسفم. فقط سعی داشتم تا خودم را پیدا کنم” هیچ دردی را دوا نمی کند، اما استر می گوید زمانی که افراد به دنبال جلب نظر کسی هستند که شریک زندگی آنها نیست، دلیل نمی شود که به دنبال معشوقه ی دیگری باشند. این پدیده اغلب بخاطر آن است که آنها به دنبال نسخه ی دیگری از خودشان هستند.

مسئله آن است که زمانی که زوج ها در پی یافتن مقصود هستند، اغلب “اثر روشنایی خیابان” را تجربه می کنند، یعنی آنها برای اینکه حل مسئله را آسان کنند، مسئله را ساده و سهل می گیرند.

“بشر تمایل دارد تا در مکان هایی به جستجو بپردازند که در آنجا جستجو ساده تر انجام می شود. آنها به سراغ جایی که در آن حقیقت با احتمال زیادی پیدا می شود، نمی روند.”

در برخی از زوج ها، تمرکز بر قلمرو آشنای رابطه ی خود و مقصر دانستن آن برای خیانت آسان تر از تعمق در پیچیدگی های بحران وجودی شریک و سعی در راستای درک آن است.

استر می گوید: “رابطه بیرون از خانواده آسیب می زند و خیانت و فریب تلقی می شود، و همچنین از روی هوس، گمراهی و خودخواهی هستند.”

گاهی اوقات آن احساسات باعث می شود که حتی وفادارترین افراد همه چیز را در خطر انداخته و از خط قرمزی بگذرند که هیچ وقت فکر عبور از آن حتی به ذهنشان هم نرسیده است.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

پیام تبریک سالگرد ازدواج / متن زیباترین پیام های تبریک سالگرد ازدواج

پیام تبریک سالگرد ازدواج / متن زیباترین پیام های تبریک سالگرد ازدواج همیشه برای مردان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *