صفحه نخست / سرخط اخبار / خودرو های فیات در ایران/تولید خودرو های فیات در ایران

خودرو های فیات در ایران/تولید خودرو های فیات در ایران

خودرو های فیات در ایران/تولید خودرو های فیات در ایران

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با توجه به اینکه ۴ محصول فیات مجوز‌های لازم برای ورود به کشور را دریافت کرده است از ورود این خودرو‌ها با شرط تولید به ایران خبر داد.
میثم رضایی در گفت و گوی امروز خود گفت: واردات خودرو‌های فیات همزمان با بازشدن ثبت سفارش خودرو و رفع ممنوعیت واردات آغاز خواهد شد. هرچند براساس قرارداد صورت گرفته، تولید خودرو‌های فیات در ایران نیز باید اتفاق بیافتد.

به گفته مدیرعامل شرکت آرتمن موتور کیش نماینده رسمی گروه خودروسازی فیات در ایران، براساس قرارداد رسمی با فیات که به تایید سفارت ایران در ایتالیا و همچنین سفارت ایتالیا در ایران رسیده است، در سال اول شاهد واردات خودرو‌های فیات به کشور خواهیم بود و از سال دوم تا سال پنحم باید تولید خودرو‌های فیات با ۲۰ تا ۴۰ درصد انتقال تکنولوژی در کشور محقق شود.

رضایی با توجه به اینکه واردات خودرو‌های فیات از خط تولید این شرکت در کشور آذربایجان صورت خواهد گرفت متذکر شد: موضوع تحریم‌های احتمالی در این زمینه متوجه این قرارداد نخواهد شد و همچنین طرف خارجی متعهد به انتقال تکنولوژی برای تولید این خودرو‌های ایتالیایی در ایران شده است.

مدیرعامل آرتمن موتور کیش همچنین با اشاره به تامین فضای خدمات پس از فروش مرکزی خودرو‌های فیات در ایران اظهار امیدواری کرد تا دولت نیز از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای راه اندازی خطوط تولید خودرو‌های فیات ایتالیا در ایران حمایت کند.

وی در ادامه از درخواست برخی سازمان‌ها و ارگان‌ها برای تامین ناوگان حمل و نقل عمومی خود و کشور با خودرو‌های فیات (ون و مینی بوس) خبر داد که بیش از پیش این شرکت را به تولید و عرضه خودرو‌های فیات در ایران ترغیب کرده است.

رضایی، ۴ محصول فیات که مجوز‌های لازم برای ورود را دریافت کرده است را ۳ محصول از فیات سری ۵۰۰ و خودرو دوکاتو اعلام کرد و البته یادآور شد که هرگونه واردات خودرو‌های فیات منوط به رفع محدودیت واردات است.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در پایان خاطرنشان کرد: رفع ممنوعیت واردات خودرو با پیاده سازی واردات خودرو از طریق نمایندگان و واردکنندگان رسمی شرکت‌های خودرویی که تولید و انتقال تکنولوژی را در برنامه کاری خود قرار داده اند، محقق خواهد شد.

منبع: خبر گزاری دانشجو

در همین رابطه

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از ۳۰ سالگی سرباز میشوند

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *