صفحه نخست / سرخط اخبار / خواب بعد از ظهر / توصیه هایی برای خواب بعد از ظهر

خواب بعد از ظهر / توصیه هایی برای خواب بعد از ظهر

خواب بعد از ظهر / توصیه هایی برای خواب بعد از ظهر

معمولا توصیه می‌شود که مدت خواب بعدازظهر، از پانزده تا بیست دقیقه تجاوز نکند. این مدت، فرصت کافی برای استراحت به بدن می‌دهد و همراه با خوابی سبک و آرام است که باعث می‌شود به خوبی انرژی از دست رفته جبران شود؛ بدون آنکه به خوابی عمیق بروید که بیرون آمدن از آن کار سختی خواهد بود. در این مدت ضربان قلب و تعداد تنفس‌ها کاهش می‌یابند و درعوض، شرایط روحی، کارکرد مغز و توانایی تمرکز بهبود می‌یابند.

به گزارش سایت خبر روزخوش به نقل از  بهداشت نیوز: دوست دارید که یک چرت کوتاه در بعدازظهر داشته باشید؟ بهتر است بدانید که برای داشتن خوابی بهتر و جبران کم‌خوابی شب قبل، مدت خواب بعدازظهر نباید از زمان خاصی تجاوز کند. در اینجا توصیه‌هایی برای برای داشتن یک چرت بعدازظهر موثر و جبران‌کننده کمبود خواب، ارایه خواهیم کرد.

فواید چرت بعدازظهر

چرت بعدازظهر فواید بسیاری دارد و باعث ایجاد یک وقفه در طول روز می‌شود. مخصوصا وقتی که شما از آن دسته افرادی هستید که بدون توقف، به کاری که خیلی برایتان جذاب است در تمام طول روز مشغول هستید. یک خواب نیمروز خیلی کوتاه، کمبود خواب شب قبل را جبران می‌کند و باعث می‌شود در نیمه دوم روز هم، سودمند و مفید باشید. برای افرادی که در حال تحصیل هستند، خواب نیمروز باعث افزایش ظرفیت یادگیری، تمرکز، کارایی حافظه و خلاقیت، می‌شود. داشتن خواب بعدازظهر به‌طور منظم، باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی نیز می‌شود.

مدت مناسب برای خواب بعدازظهر

معمولا توصیه می‌شود که مدت خواب بعدازظهر، از پانزده تا بیست دقیقه تجاوز نکند. این مدت، فرصت کافی برای استراحت به بدن می‌دهد و همراه با خوابی سبک و آرام است که باعث می‌شود به خوبی انرژی از دست رفته جبران شود؛ بدون آنکه به خوابی عمیق بروید که بیرون آمدن از آن کار سختی خواهد بود. در این مدت ضربان قلب و تعداد تنفس‌ها کاهش می‌یابند و در عوض، شرایط روحی، کارکرد مغز و توانایی تمرکز بهبود می‌یابند. به همین دلایل است که خواب کوتاه بعدازظهر بسیار سودمند است. با این وجود، اگر شب سختی را گذرانده‌اید و به شدت کمبود خواب دارید، می‌توانید این مدت را حداکثر تا سی دقیقه افزایش دهید.

منبع : بهداشت نیوز

در همین رابطه

چگونه با مواد داخل یخچال جلوی حمله قلبی بایستیم/دفاع پتاسیمی در مقابل حمله قلبی

چگونه با مواد داخل یخچال جلوی حمله قلبی بایستیم/دفاع پتاسیمی در مقابل حمله قلبی

چگونه با مواد داخل یخچال جلوی حمله قلبی بایستیم/دفاع پتاسیمی در مقابل حمله قلبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *