صفحه نخست / سرخط اخبار / خرید خدمت سربازی در ترکیه / لایحه فروش خدمت سربازی در ترکیه تصویب شد

خرید خدمت سربازی در ترکیه / لایحه فروش خدمت سربازی در ترکیه تصویب شد

خرید خدمت سربازی در ترکیه / لایحه فروش خدمت سربازی در ترکیه تصویب شد

لایحه تنظیمی دولت در خصوص فروش خدمت سربازی که در راستای عمل به وعده قبل از انتخابات حزب رجب طیب اردوغان رییس جمهوری و حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه به هیات رییسه مجلس این کشور ارائه شده بود، دیشب به تصویب شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، هفته گذشته /چهارشنبه ۲۷ تیرماه/ بولنت توران رییس فراکسیون حزب حاکم عدالت و توسعه از ارائه طرح فروش خدمت سربازی به مجلس ملی در راستای عمل به وعده انتخاباتی اردوغان خبر داد و اظهار کرد: در طرح فروش خدمت سربازی که برای تصویب به ریاست مجلس ارائه شده، شرط سنی حداقل ۲۵ سال و پرداخت ۱۵ هزار لیره (حدود سه هزار و ۱۰۰ دلار) برای متقاضیان پیش بینی شده است.

بنا بر اعلام رسانه‌های ترکیه، این لایحه پیشنهادی دولت با تغییر جزیی دیشب به تصویب نمایندگان مجلس این کشور رسید به طوری که مدت زمان دوره آموزش سربازی اجباری متقاضیان خرید از ۲۸ روز به ۲۱ روز کاهش یافت.
بر اساس این لایحه تصویب شده، شهروندانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، برای خرید خدمت سربازی باید ۲ هزار یورو پرداخت کنند و ۲۱ روز دوره اجباری سربازی را به صورت آموزش از راه دور بگذرانند.

توران رییس فراکسیون حزب حاکم عدالت و توسعه در مصاحبه هفته گذشته با خبرنگاران اعلام کرد: در حال حاضر بیش از ۵ میلیون از شهروندان ترکیه منتظر تصویب نهایی این طرح هستند تا از خدمات آن استفاده کنند.
وی تعداد مورد نیاز سربازان در ترکیه را ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: با فروش خدمت سربازی، گامی مهم برای حرفه‌ای شدن ارتش و سربازگیری حرفه‌ای در ترکیه برداشته می‌شود.
به نوشته رسانه‌های ترکیه، در تاریخ جمهوریت ترکیه تاکنون چندین بار طرح خرید خدمت سربازی اجرایی شده است که آخرین موارد آن در سال‌های ۱۹۸۷، ۱۹۹۲ و ۱۹۹۹ بوده است.

طرح خرید سربازی در سال ۱۹۹۹ به خاطر مشکلات اقتصادی ناشی از زلزله و در راستای کمک به دولت اجرا شد.
دوره خدمت اجباری شهروندان مذکور ۱۲ ماه است که از ۲۱ سالگی به اجرا در می‌آید و سربازان این کشور در یگان‌های ارتش و یا ژاندارمری خدمت سربازی را سپری می‌کنند.
به گزارش ایرنا، اردوغان پیش از انتخابات اخیر مجلس و ریاست جمهوری، وعده طرح فروش خدمت سربازی را داده بود که دادن این وعده نقش موثری در پیروزی او در انتخابات داشت.

منبع: عصر ایران

در همین رابطه

طرح جدید مجلس برای فرار از خدمت سربازی! / پرداخت هزینه ۳ سرباز برای استخدام دولت شدن

طرح جدید مجلس برای فرار از خدمت سربازی! / پرداخت هزینه ۳ سرباز برای استخدام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *