صفحه نخست / سرخط اخبار / خروج آمریکا از برجام / آمادگی ایران برای شرایط پس از برجام

خروج آمریکا از برجام / آمادگی ایران برای شرایط پس از برجام

خروج آمریکا از برجام / آمادگی ایران برای شرایط پس از برجام

توافق هسته ای ایران و کشور های اروپایی و آمریکا وارد مرحله جدیدی می شود و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که از برجام خارج می شود . محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت با اعلام این خبر در گیلان گفت احتمالا آمریکا از برجام خارج می شود و ایران برای شرایط پس از برجام آماده می شود .

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت مقام معلم در انزلی اظهار کرد: تا ۲۲ اردیبهشت ماه، به احتمال قوی امریکا از برجام خارج می شود و ما باید منتظر متفاوت شدن اوضاع کشور باشیم.
وی ادامه داد: آماده متفاوت شدن فضا هستیم و تدابیر و بودجه های لازم را برای روزهای متفاوت با امروز، آماده کرده ایم.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: محاصره اقتصادی همچنان وجود دارد و وظیفه ما این است که آن را بشکنیم و از تصمیماتی که از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون با عنوان برجام اتخاذ شد و همه مردم ایران در آن سهم دارند، تا آخرین روز، با مستندات دفاع می کنیم.
نوبخت خاطرنشان کرد: انتظار دارم جمع فرهیخته فرهنگیان نیز بار دیگر سیاست های اتخاذ شده در دولت تدبیر و امید درخصوص برجام، رفع تحریم ها و نیز برطرف شدن موانع اقتصادی کشور را مستدل و با شاخص های مورد نظر رصد کنند و در این خصوص قلم بزنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، به تقارن روز معلم با نیمه شعبان اشاره و بیان کرد: انتظار دارم فرهنگیان در خصوص مفهوم فلسفی انتظار با چهار کلیدواژه نبوت، امامت، خاتمیت و مهدویت که برگرفته از اندیشه های استاد مطهری است، قلم بزنند و آمادگی داریم به نحو شایسته و گسترده، تعدادی از این مقالات را تکثیر و منتشر کنیم.
نوبخت با یادآوری این که خود او یک معلم بوده است و فرهنگیان و معلمان رشت از او برای ورود به مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم حمایت کردند، گفت: از اداره کل آموزش و پرورش گیلان نیز می خواهم از هفته معلم تا آغاز هفته دولت، نگاشته های فرهنگیان را چه نقادانه و چه مؤیدانه جمع آوری کنند.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: دولت برای تکریم مادی و معنوی معلمان، از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد و همواره رفع دغدغه های این قشر فرهنگی و سختکوش از دغدغه های دولت تدبیر و امید بوده است.
نوبخت در پایان سخنانش گفت: در صورت ارائه طرح های واقع بینانه متناسب با توانمندی ها برای فرهنگیان، از هیچ کوششی فروگذار نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

در همین رابطه

ارتباط ایران با اروپا پس از تحریم امریکا / صادرات شرکتهای آلمانی قطع نمیشود

ارتباط ایران با اروپا پس از تحریم امریکا / صادرات شرکتهای آلمانی قطع نمیشود وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *