صفحه نخست / سرخط اخبار / حذف سانس های چرخشی سینما / تغییر در سانس های سینما های ایران

حذف سانس های چرخشی سینما / تغییر در سانس های سینما های ایران

حذف سانس های چرخشی سینما / تغییر در سانس های سینما های ایران

محمدقاصد اشرفی (رئیس انجمن سینماداران) به خبرنگار ایلنا گفت: با پادرمیانی انجمن سینماداران و با دعوت از محمدحسین فرح‌بخش و علیخانی و همچنین علی احمدی مدیر پردیس ملت و موسسه سینما شهر تقاضا کردیم در نشستی این سوءتفاهمات برطرف شود و کانون پخش‌کنندگان نیز همکاری خوبی کرد تا این مشکل به زودی حل شود. این جلسه قرار است به زودی برگزار شود. همچنین وزارت ارشاد با نامه‌نگاری از کانون پخش و انجمن سینماداران تقاضا کرد با حل این مشکل، فضای سینما آرام شود.

وی با اشاره به اینکه سانس چرخشی از سینماهای شهر تهران با مصوب انجمن سینماداران حذف شده است‌، گفت: از ابتدا نیز سینماداران با اجرای طرح سانس چرخشی برای نمایش فیلم‌ها مخالف بودند اما به دلیل تقاضای صاحبان فیلم‌ها این سانس‌ها اجرا شد.

اشرفی ادامه داد: متاسفانه مصوب شده بود که سالن‌های سینما؛ سانس‌های نمایش فیلم‌ها را به صورت چرخشی و به شکل زوج و فرد اجرا کند و هرچند این اجرا با موافقت صاحبان فیلم‌ها بود اما مشاهده کردیم که سینماداران را متهم به تخلف می‌کنند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از تخلف و اتهامات وارد شده، مصوب کردیم که از دور جدید اکران؛ سانس‌های چرخشی حذف شود و هر سالن فقط به یک فیلم اختصاص دارد و یک فیلم را می‌توانند نمایش دهند مگر آنکه سانس فوق‌العاده‌ای در نظر گرفته شود یا صاحب فیلم تقاضای کتبی برای اختصاص سانس چرخشی بدهد. به شکلی که اگر سالنی به یک فیلم اختصاص داشت و فیلم دیگری می‌خواست در همان سالن به نمایش دربیاید، باید صاحبان دو فیلم با هم به توافق برسند و این مساله برای فیلم‌هایی که به تازگی به چرخه اکران اضافه خواهند شد، اجرا می‌شود. در این‌صورت هر سینما به صورت مستقل می‌تواند با توافق با صاحبان فیلم‌ها و همچنین صاحبان فیلم‌ها با یکدیگر، اکران گردشی را اجرا کنند.

اشرفی با گلایه از افزایش هزینه‌های انرژی در سالن‌های سینما گفت: متاسفانه قطعی برق در روزهای گذشته ضررهای بسیاری به سینماداران زده است هرچند بسیاری از سالن‌های سینما دارای برق اضطراری و ژنراتور هستند اما برق اضطراری به صورت دائمی قابل استفاده نیست و هر بار قطع برق تقریباً امکان نمایش در دو سانس در سالن سینما را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: افزایش قیمت برق در قبوض صادر شده نیز بسیار بالاست به شکلی که حدود ۲۵ درصد هزینه‌های مصرف برق برای هر سالن سینما در تابستان نسبت به بهار افزایش پیدا کرده است از سویی دیگر به دلیل گرمای شدید هوا شکل حضور مردم در سینما نیز تغییر کرده و تقریباً بیشتر مردم در ساعات عصرگاهی و شب هنگام به سالن‌های سینما می‌آیند.

منبع: ایلنا

در همین رابطه

چهارشنبه۱۷ مرداد ۹۷ خوزستان تعطیل شد / گرمی هوا و کمبود برق خوزستان را به تعطیلی کشاند

چهارشنبه۱۷ مرداد ۹۷ خوزستان تعطیل شد / گرمی هوا و کمبود برق خوزستان را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *