صفحه نخست / سیاست / حاج قاسم محبوب ترین چهره در ایران شد
"حاج قاسم" محبوب ترین چهره در ایران شد

حاج قاسم محبوب ترین چهره در ایران شد

سردار قاسم سلیمانی  محبوب ترین چهره ایران، شصت سال دارد، متولد کرمان و فرمانده سپاه قدس است و مقام معظم رهبری او را “شهید زنده” می خواند. جواد ظریف ، وزیر خارجه و حسن روحانی ، رئیس جمهور کشورمان، پشت سر او قرار دارند.

اینکه محبوب ترین چهره ملی چه کسی است همیشه پرسش مهمی در ایران و تمام کشورهای دنیا بوده است. سیاستمداران، هنرمندان و ورزشکاران همواره شانس آن را داشته اند تا محبوب ترین چهره کشورشان بشود. اما نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که این بار ما با یک استثنا مواجه هستیم و این بار یک فرمانده نظامی این عنوان را از آن خود کرده است. سردار قاسم سلیمانی ، کسی که بسیاری از ما ایرانی ها وی را ناجی کشور در مقابل وحشی گری های داعش در عراق و سوریه می دانند و از او به عنوان مردی یاد می کنند که ایران را آرام و امن نگاه داشته است، قلب ها را در ایران برده است.

نتایج یک نظرسنجی توسط دانشگاه مریلند نشان می دهد فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محبوب ترین شخصیت از نگاه مردم ایران است.

به گزارش ایسنا، نتایج نظرسنجی انجام شده توسط مرکز Iran.poll برای «مرکز مطالعات بین المللی و امنیتی» دانشگاه مریلند نشان می دهد سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محبوب ترین شخصیت از نگاه مردم ایران است.

این نظرسنجی هم چنین نشان می دهد محبوبیت سردار سلیمانی بعد از حمله تروریستی گروه داعش به مجلس شورای اسلامی ایران افزایش یافته است.

«مرکز مطالعات بین المللی و امنیتی» در توضیح یکی از یافته های خود نوشته است: محبوبیت سلیمانی که قبلاً هم بالا بود، به طرز محسوسی بعد از حملات تروریستی در ایران افزایش یافته است.

این نظرسنجی نشان می دهد که ۶۱ درصد از ایرانی ها نظرشان درباره سردار سلیمانی را «بسیار مطلوب» توصیف کرده اند. این رقم، نسبت به تاریخ نظرسنجی قبلی در ۷ مه ۲۰۱۷، شش درصد افزایش نشان می دهد. ۱۷ درصد دیگر هم گفته اند که نظرشان نسبت به وی «تا حدی مطلوب» است.

بر اساس گزارش شبکه خبری العالم، به نوشته «مرکز مطالعات بین المللی و امنیتی» قاسم سلیمانی از کمترین میزان نگرش منفی در میان تمامی شخصیت های مورد بررسی در این نظرسنجی برخوردار است. تنها ۱۱ درصد نظرشان درباره سردار سلیمانی را «نامطلوب» ارزیابی کرده اند.

بعد از فرمانده نیروی قدس، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران با ۴۳ درصد نگرش «مطلوب» و ۳۳ درصد «تاحدی مطلوب» در دومین رتبه قرار گرفته است. ۱۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند نظرشان نسبت به ظریف، «نامطلوب» است.

«مرکز مطالعات بین المللی و امنیتی» می گوید محبوبیت وزیر خارجه ایران، بعد از حصول توافق هسته ای ایران و گروه ۵+۱ با کاهش ۱۳ درصدی مواجه شده است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران با ۳۹ درصد نگرش «بسیار مطلوب» و ۳۷ درصد نگرش «تا حدی مطلوب» در رتبه سوم قرار گرفته است. ۲۲ درصد نظرشان نسبت به روحانی را «نامطلوب» توصیف کرده اند.

مطابق این گزارش، در میان شخصیت های مورد بررسی محبوبیت محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران با بیش ترین لطمه در جریان برگزاری انتخابات ایران مواجه شده است.

وی که پس از آگوست ۲۰۱۵ همواره از نظر مطلوب در میان بیش از ۶۰ درصد ایرانی ها برخوردار بوده بعد از رد صلاحیت توسط شورای نگهبان، با بیش ترین کاهش محبوبیت مواجه شده است.

در این نظرسنجی، تنها ۲۳ درصد گفته اند نظرشان نسبت به محمود احمدی نژاد «بسیار مطلوب» است. ۳۲ درصد نظرشان را «تا حدی مطلوب» ارزیابی کرده اند. وی از این لحاظ، بعد از اسحاق جهانگیری از کمترین میزان محبوبیت در میان سیاستمداران مورد بررسی برخوردار است.

احمدی نژاد به علاوه با اختصاص دادن ۴۱ درصد نظر «نامطلوب»، نامحبوب ترین سیاستمدار ایرانی در این نظرسنجی قلمداد شده و «اسحاق جهانگیری» با ۳۷ درصد بعد از وی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *