صفحه نخست / سرخط اخبار / جلوگیری از کابل دزدی / استخدام کابل بان باتوجه به دزدی های اخیر کابل برق

جلوگیری از کابل دزدی / استخدام کابل بان باتوجه به دزدی های اخیر کابل برق

جلوگیری از کابل دزدی / استخدام کابل بان باتوجه به دزدی های اخیر کابل برق

محمود رضا حقی فام سخنگوی صنعت برق در نشست خبری با توضیح روند کلی تولید و مصرف برق اظهار کرد: امسال نسبت به سال قبل گرمای هوا بیشتر شده و این امر باعث شد به ازای هر درجه افزایش دما حدود هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش مصرف داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به گرمای هوا عمده مشکل ما در مرداد ماه متمرکز است و این امکان وجود دارد که در هفته‌های اول شهریور ماه نیز مدیریت مصرف اعمال شود.

سخنگوی صنعت برق در ادامه خاطر نشان کرد: با ماندگاری گرمای هوا و محدودیت منابع ابی در صورت اعمال نکردن محدودیت با مشکلاتی عمده روبرو می‌شدیم.

حقی فام در پاسخ به سوال خبرگزاری میزان در خصوص کابل دزدی‌های اخیر با توجه به زمانبندی‌های قطعی برق خاطر نشان کرد: احتمال افزایش کابل دزدی یکی از دلایلی بود که وزارت نیرو در ابتدا زمانبندی قطعی برق را اعلام نمی‌کرد.

وی افزود: در ابتدا این پیش پیش بینی وجود داشت، اما برای اطمینان خاطر مشترکان این برنامه اعلام شد و به طبع آن قطعی برق برخی مناطق بیش از ساعات اعلامی ادامه پیدا کرد.

سخنگوی صنعت برق در ارتباط با اقدامات انجام شده برای جلوگیری از کابل دزدی گفت: این موضوع از طریق سیستم‌های بازرسی و نظارت وزارت نیرو در حال پیگیری است و افرادی به نام کابل بان در این راستا تعریف شدند.

حقی فام با اشاره به همکاری نیروی انتظامی و مردم دراین زمینه گفت: مامورین برق برای انجام عملیات با لباس مخصوص در حال کار هستند و اگر مردم با افراد مشکوکی در این زمینه برخورد کردند تقاضا می‌شود که موضوع را به شماره ۱۲۱ اطلاع دهند.

منبع:اقتصاد نیوز

در همین رابطه

چهارشنبه۱۷ مرداد ۹۷ خوزستان تعطیل شد / گرمی هوا و کمبود برق خوزستان را به تعطیلی کشاند

چهارشنبه۱۷ مرداد ۹۷ خوزستان تعطیل شد / گرمی هوا و کمبود برق خوزستان را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *