صفحه نخست / سرخط اخبار / جدیدترین قیمت مسکن در تهران+جزئیات

جدیدترین قیمت مسکن در تهران+جزئیات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی برگرفته از آمار سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور حاکی از آن است که قیمت هر واحد مسکونی طی خردادماه امسال در منطقه یک ۱۴ میلیون تومان بوده، این در حالی است که خردادماه سال گذشته نرخ هر مترمربع حدود ۱۰ میلیون تومان بوده است.

متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی در منطقه ۳ در ماهی که گذشت حدود ۱۲ میلیون تومان بود، این قیمت در خردادماه سال گذشته ۸ میلیون تومان بوده است.

در منطقه ۲ تهران در خرداد امسال قیمت متوسط هر مترمربع واحد مسکونی از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور کرد،‌ در خردادماه سال گذشته قیمت هر مترمربع واحد مسکونی کمی بیش از ۶ میلیون تومان بود.

در مناطق ۶، ۵ و ۴ به ترتیب قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در خردادماه سال گذشته ۶ میلیون تومان، ۵ میلیون تومان و ۴.۵ میلیون تومان بوده که این قیمت‌ها در خرداد امسال به ۸.۵، ۸ و ۷ میلیون تومان افزایش یافته است.

در مناطق ۸، ۲۲، ۷، ۱۳، ۲۱، ۱۴ و ۹ به ترتیب متوسط هر مترمربع آپارتمان به ۶ میلیون تومان، ۶، ۶، ۶، ۵، ۴.۵ و ۴ میلیون تومان افزایش یافته است.

در منطقه ۱۱ تهران قیمت هر مترمربع واحد مسکونی از حدود ۳ میلیون تومان خرداد پارسال به ۴ میلیون تومان در خردادماه امسال افزایش یافته است. در مناطق ۱۰، ۱۲، ۱۵ و ۱۹ به ترتیب قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در خردادماه سال جاری به ترتیب ۴ میلیون تومان، ۳.۷ میلیون، ۳.۷ میلیون و ۳.۶ میلیون تومان بوده است.

در مناطق ۱۶، ۱۷ و ۲۰ نیز قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی به ترتیب حدود ۳.۵ میلیون تومان، ۳ میلیون و حدود ۳ میلیون تومان بوده است. منطقه ۱۸ نیز کمترین متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی را با حدود ۲.۵ میلیون تومان به خود اختصاص داده است.

 

منبع : تسنیم

در همین رابطه

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از ۳۰ سالگی سرباز میشوند

مشکل سربازی ۷ بازیکن تیم ملی ایران حل شد / بازیکنان تیم ملی بعد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *