صفحه نخست / سرخط اخبار / توصیه عارف به آزادی زندانیان سیاسی / کشور داری سلیقه ای مانع پیشرفت شده است

توصیه عارف به آزادی زندانیان سیاسی / کشور داری سلیقه ای مانع پیشرفت شده است

توصیه عارف به آزادی زندانیان سیاسی / کشور داری سلیقه ای مانع پیشرفت شده است

محمدرضا عارف نماینده تهران و رییس فراکسیون امید در نطق میان دستور خود خطاب به مردم، گفت: می دانم که وضع موجود نقد جدی دارید، من هم وضعیت موجود را شایسته ایران و ایرانی نمی دانم، اما امیدوارم.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی اعتمادآنلاین، او ادامه داد: همیشه اصل سوم قانون اساسی کشورمان را به خود یادآوری می کنم که دولت موظف شده است تمام امکانات خود را به کار گیرد تا رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه،اقتصاد عادلانه جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت در زمینه ها تغذیه، مسکن کار و بهداشت و تامین حقوق همه جانبه افراد و ایجاد امنیت غذایی عادلانه برای همه و تساوی حقوق در برابر قانون برای همه فراهم شود.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: متاسفانه هنوز تا تحقق اصل سوم قانون اساسی فاصله داریم.این روزها که استکبار جهانی علیه ما بسیج شده و پروژه انزوای ایران را دنبال می کند، بیش از هر زمان دیگری لازم است که خود تحریمی و خودزنی های داخلی را کنار بگذاریم.

 

عارف گفت: کشورداری سلیقه ای مانع پیشرفت شده است. کدورت ها را کنار بگذاریم و آغوش خود را باز کنیم. همه باید دست به دست هم دهیم و محدودین و محصورین دلسوز انقلاب را به آغوش جامعه باز گردانیم. گفت و گو و تعامل را جایگزین دعواها، سر و صداها و تنش های بی حاصل کنیم.

 

وی ادامه داد: تفاوت و اختلاف سلیقه را بپذیریم و در جهت رشد و پیشرفت کشور به کار گیریم. هر چند که با هم متفاوت باشیم اما همین که فصل مشترک ما پیشرفت و اقتدار و سربلندی ایران اسلامی است، کافی است.

 

رییس فراکسیون امید تاکید کرد: ایرانیان خارج از کشور سرمایه های ارزشمند کشور هستند، هنرمندان، نخبگان و سرمایه داران و دانشمندان ایرانی هرجا باشند، پاره تن ما هستند. درهای کشور را برای بازگشت آنان بگشاییم چه بسیار دانشمندان و هنرمندان و کارآفرینانی که در غربت از دست می دهیم و بعد از مرگشان در رسانه ها از آنان تجلیل می کنیم. این درد مزمن جامعه را بدون جستجو در احوال یکدیگر و با ترویج تحمل تفاوت ها و تاکید بر نقاط مشترک درمان کنیم و نقطه عطف و تحولی را در تاریخ کشورمان رقم بزنیم. بگذاریم تمام دوست داران عزت و سربلندی ایران برای پیشرفت ایران تلاش کنند.

منبع: اعتماد آنلاین

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *