صفحه نخست / سرخط اخبار / توئیت ترامپ برای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا / روس ها ترامپ را نمیخواهند!

توئیت ترامپ برای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا / روس ها ترامپ را نمیخواهند!

توئیت ترامپ برای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا / روس ها ترامپ را نمیخواهند!

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در پیامی که از سوی برخی رسانه‌های این کشور به «فرار رو به جلو» تعبیر شد، از تاثیرگذاری روسیه در انتخابات آتی کنگره آمریکا، آن هم به سود نامزد‌های حزب دمکرات، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا، ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: از اینکه روسیه به شدت برای تاثیرگذاری روی انتخابات آتی آمریکا تلاش خواهد کرد، بسیار نگرانم.وی ادامه داد: با توجه به اینکه هیچ رئیس جمهوری مثل من به روسیه سخت نگرفته است، آن‌ها به شدت برای قدرت گرفتن دمکرات‌ها تلاش خواهند کرد. قطعا ترامپ را نمی‌خواهند!

این اظهارات یک هفته پس از نشست ترامپ و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه بیان می‌شود که انتقاد‌های بسیاری را به ویژه از جانب سیاستمداران حزب دمکرات به دنبال داشت.رئیس جمهوری آمریکا پس از این دیدار و مواجهه موج انتقادات، با عقب‌نشینی از مواضع پیشین خود گفته بود که پوتین را شخصا مسئول دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا می‌داند.«جان هانتسمن» سفیر آمریکا در روسیه هم ماه گذشته مدعی شد که مسکو در تدارک مداخله در رقابت‌های آتی کنگره این کشور بوده است.

هانتسمن گفته بود: ما به آن‌ها در این رابطه هشدار دادیم. یک انتخابات در ماه نوامبر داریم و اگر مانند ۲۰۱۶ در آن دخالتی صورت بگیرد، دیگر رابطه چندانی [با روسیه]نخواهیم داشت.انتخابات کنگره آمریکا ششم نوامبر (۱۵ آبان ۹۷) خواهد بود و در آن تمامی ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و یک سوم از کرسی‌های مجلس سنای این کشور به رای گذاشته خواهد شد.

منبع: عصر ایران

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *