صفحه نخست / بین الملل / توئیتر چه رازی از ارتباط ترامپ و روسیه فاش کرد؟/ از دروغ های ترامپ مطلع شوید
ترامپ

توئیتر چه رازی از ارتباط ترامپ و روسیه فاش کرد؟/ از دروغ های ترامپ مطلع شوید

توئیتر چه رازی از ارتباط ترامپ و روسیه فاش کرد؟/ از دروغ های ترامپ مطلع شوید.

جزئیات جدید نشان می دهد که معاون رئیس جمهور دونالد ترامپ یعنی جورج پاپادوپولوس روابط نزدیکی با ولادمیر پوتین و روسیه داشته است. ست امبرسون، گزارشگر و وکیل مدافع، اطلاعات جدیدی را در توییتر منتشر کرده است. او نوشته است رسانه های یونانی دیدگاه بسیار متفاوتی نسبت به پاپادوپولوس داشته و به وجهه ترامپ صدمه می زنند. این اطلاعات ممکن است برای کمپین ترامپ هم گران تمام شوند. در اینجا به یافته های امبرسون و معنای آن ها برای ترامپ اشاره می کنیم.

 

۱.                  پاپادوپولوس روابط نزدیکی با پوتین دار

پانوس کامنوس وزیر دفاع تفاهم نامه ای بین اتاق فکر خود در آتن، موسسه مطالعات جغرافیایی سیاسی و موسسه مطالعات راهبردی روسیه به نام آر آی اس اس را به امضا رساند. آر آی اس اس به عنوان وجهه ی عمومی کاخ کرملین فعالیت می کند. آر آی اس اس هماهنگ کننده ی مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بوده است.

 

۲.                  او قبل از استخدام با ترامپ دیدار داشته و به همراه او غذا خورده است.

دونالد ج ترامپ

او به کمپین آمد. افراد کمی این جوان داوطلب سطح پایین را می شناختند، اسم او جورج بود. او از قبل اثبات کرده که یک دروغگوست. به حزب دمکرات نگاهی بیندازید.

بر طبق منابع امبرسون، در اوایل ماه مارس، پاپادوپولوس با ترامپ تماس تلفنی داشته و در مورد کار در کمپین صحبت کرده است. او خود را به عنوان یک متخصص در زمینه انرژی مدیترانه شرقی معرفی کرده، اما ظاهرا اکثر رزومه ی او سرشار از اطلاعات نادرست است. درهمین حال که ترامپ به او یک داوطلب سطح پایین می گوید، این گفته ها با یافته های امبرسون تطابق ندارد.

در ۲۰ مارس سال ۲۰۱۶، پاپادوپولوس در واشنگتون با کامنوس دیدار داشته است. یک روز بعد، او در ساختمان سابق اداره پست در کنفرانس خبری شرکت کرد، این ساختمان بعدها به هتل ترامپ تبدیل شد و ترامپ او را برای ناهار دعوت نمود. این اطلاعات با بیانیه ترامپ در مورد اولین دیدارش با پاپادوپولوس در تضاد می باشند.

 

۳.                  ترامپ بر خلاف گفته هایش در آن زمان مشاور را ملاقات نکرده است

زمانی که از ترامپ در مورد ملاقات با پاپادوپولوس سئوال شد، او گفت که در مورد جلسه چیز زیادی به خاطر ندارد.

در اسناد دادگاهی که این هفته منتشر شد، پاپادوپولوس گفته است که پیشنهاد کرده تا جلسه ای بین ترامپ و پوتین برقرار شود. نیویورک تایمز گزارش کرده است که ترامپ در ۳۱ مارس با پاپادوپولوس ملاقات کرده است. این بدان معناست که ترامپ در مورد زمان اولین دیدار با مشاورش دروغ گفته است. همچنین این موضوع به این معناست که او بیش از پیش به کاخ سفید نزدیک شده است.

 

۴.                  او در مورد تعداد ملاقات های تیم امنیت ملی دروغ گفته است

بر طبق خبرگذاری سی ان ان، پاپادوپولوس به اف بی آی گفته است که در جلسه امنیت ملی با حضور ترامپ و مشاورین کمپین، او به طور مختصر و مفید گفته که “روابطی دارد که به برقراری جلسه ای بین ترامپ و رئیس جمهور پوتین کمک می کنند”.

سخنگوی کاخ سفید سارا ساندرس گفت که گروه سیاست خارجه ای که پاپولوس بخشی از آن بوده است، تنها یک بار ملاقات داشته اند. اما سی ان ان گفته است که پاپادوپولوس در جلسه ی دیگری با گروه سیاسی کمپین دیدار داشته، اما ترامپ در آن جلسه نبوده است. در حقیقت ملاقات های پاپودوپولوس و جف سشنز حداقل بیش از یک جلسه بوده اند و او و پاپادوپولوس در کنار یکدیگر نشسته اند. واشنگتون پست برای اولین بار به این مسئله اشاره کرده است. امبرسون گزارش می دهد که شاید سشنز و پاپادوپولوس در ماه مارس در یک رویداد خبری یکسان حضور داشته اند.

 

۵.                  پاپادوپولوس ایمیلی را در مورد روسیه به منفورد ارسال کرده است

بر طبق اطلاعات روزنامه واشنگتون پست، پاپادوپولوس یک سری ایمیل در مورد ارتباط بین ترامپ و کاخ کرملین ارسال کرده است. در ماه می، او به پال منفورد رئیس سابق کمپین ایمیلی ارسال کرده و در آن نوشته است که “روسیه مشتاق است تا با آقای ترامپ ملاقات داشته باشد و از من به عنوان واسطه استفاده کرده است.”

منفورد این امیل را برای ریک گیتس ارسال کرد و نوشت که “ما به شخصی نیاز داریم که مخابره کند که آقای ترامپ این سفرها را انجام نخواهد داد. آن شخص باید یک فرد سطح پایین در کمپین باشد و هیچ نشانی نداشته باشد.”

در ۱۹ ژوئن، پاپادوپولوس در ایمیلی نوشت “وزیر امور خارجه روسیه در پیغامی پرسیده است که آیا ترامپ می تواند به روسیه بیاید، آیا نماینده کمپین (من یا یک شخص دیگر) می توانند برای برگذاری جلسه ای حضور داشته باشد؟ اگر رئیس جمهور ترامپ و کمپین مایل به ملاقات افراد معینی باشند این سفر محرمانه باقی خواهد ماند .”

 

 

۶.                  پاپادوپولوس و پوتین در یک روز به آتن سفر کرده اند

در حالیکه واشنگتون پست می نویسد جلساتی که پاپادوپولوس سعی داشت بین کمپین ترامپ و روسیه برقرار کند هیچگاه اتفاق نیفتاده اند، او با مقامات رسمی روسیه در ماه می ملاقات داشته است.

بر اساس اخبار رسانه های یونان، پاپادوپولوس در ماه می سال ۲۰۱۶ سفری مخفیانه به آتن داشته است. این بدان معناست که او و پوتین در یک سفر با کامنوس ملاقات داشته اند. رسانه های یونان این رویداد را تحت عنوان “مرموز” توصیف کرده اند. پاپادوپولوس به مقامات یونانی گفته است که می تواند موقعیت خود در کاخ سفید را ذکر کند.

 

۷.                  او در مراسم افتتاحیه با کامنوس ملاقات داشته است

رسانه های یونانی گزارشی متفاوت از روابط پاپادوپولوس و ترامپ مطرح کرده اند. کامنوس گفته است که در مراسم افتتاحیه با رینس پریبس، رئیس ستاد کاخ سفید و همچنین پاپادوپولوس دیدار داشته است. کامنوس گفته است که ترامپ “افرادی یونانی-آمریکایی در اختیار دارد که روابط آنها با کشور ما ، ارتدکس ها و مردم یونان را حفظ می کنند. ما مطمئنیم که وقتی زمان کمک کردن به وطن برای آنها فرابرسد، آنها به بهترین شکل ممکن تلاش خواهند کرد.”

 

۸.                  ترامپ به پاپادوپولوس گفته است که با مطبوعات صحبت نکند

کتیمیرنی (آتن)، ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۶

زمانی که دو هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ با آقای پاپادوپولیس ارتباط برقرار کردیم، او به ما گفت که کمپین را به علت اتمام ماموریتش ترک کرده است.

یک هفته بعد، او به ما گفت که مجددا به کمپین بازگشته اما به غیر از بررسی ایمیل های خانم کلینتون توسط اف بی آی در مورد چیز دیگری حرف نخواهد زد.

تنها دو روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری، او از شیکاگو با هواپیما راهی آستوریا شد تا در جلسه ای شرکت کند. او در معرفی خود گفته است “آقای ترامپ ملاقات و صحبت من با شما را با اهمیت می داند.”

امبرسون از یک روزنامه ی یونانی به این متن دست یافت، این روزنامه گزارش داده است که پاپادوپولوس نه تنها برای یک مدت طولانی در خدمت کمپین ترامپ بوده، بلکه به او دستور سکوت داده شده است. او نمی تواند در مورد روسیه صحبت کند و مدت زمان حضور او در کمپین مشخص نیست. در کل می توان گفت که او برای خراب کردن وجهه ی هیلاری کلینتون بازگشته است.

در حالیکه گزارش امبرسون اطلاعات جدیدی را فاش کرده است، قطعا اطلاعاتی از این بیشتر هم در آینده منتشر خواهند شد. روابط بین روسیه، پاپادوپولوس و ترامپ در رسانه های خارجی و رسانه های داخل آمریکا بازتاب خواهد داشت.

اسکات استدمن و همچنین گزارشگران یونانی از تا نیا، کتیمرینی، اسکای تی وی و گزاشگران بریتانیایی از اسکای نیوز در گزارش امبرسون سهیم بوده اند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه به ۳میلیون ۳۰۰ هزار تومان

تاثیر بسته جدید ارزی در قیمت دلار و سکه/ دلار ۹ هزار تومان و سکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *