صفحه نخست / سرخط اخبار / تغییر در کابینه دولت/ رئیس جمهور خبر از تغییر چند وزیر کابینه خود را داد

تغییر در کابینه دولت/ رئیس جمهور خبر از تغییر چند وزیر کابینه خود را داد

 

تغییر در کابینه دولت/ رئیس جمهور خبر از تغییر چند وزیر داد

رئیس دفتر رئیس جمهور، همچنین با اشاره به کارشکنی های اقتصادی آمریکا ضد منافع ملت ایران تاکید کرد: برای هر حالتی سناریو داریم ، و در زمان خودش اعلام خواهد شد.

 ­رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین گفت: دولت با انسجام کافی آسیب های اقتصادی احتمالی را برطرف می کند.
واعظی افزود: با توجه به انسجام در داخل دولت سعی بر این است تا همه بخش های دولت به هر آنچه که ممکن است به مردم از نظر اقتصادی آسیب برساند توجه ویژه کنند.
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به همین منظور ما آیین نامه ای را درباره کمک به پژوهش در هیئت دولت به تصویب رساندیم.
وی با اشاره به انتصاب آقای همتی رئیس کل سابق بیمه ایران به سمت سفیر کشورمان در چین افزود: با تصویب دولت، دکتر سلیمانی رئیس کل بیمه ایران شد.
واعظی گفت: الآن فضایی در دولت حاکم است که ما خودمان را بیشتر آماده کنیم برای شرایطی که با آن مواجه هستیم.
وی در پاسخ به سؤالی درباره محتوای نامه رئیس جمهور به دبیر شورای نگهبان درباره FATF افزود: بحث ما FATF نیست که این اشتباهی است که در اذهان عمومی شده است.
واعظی گفت: لوایح مربوط به این موضوع که ۴ لایحه است مربوط به دولت دهم است و اکنون در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین از تشکیل گروهی با محوریت سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با تحریم ها و فشارهای اقتصادی آمریکا خبر داد.
واعظی گفت: از دو ماه قبل یعنی از اردیبهشت که مطمئن شدیم آمریکا از برجام خارج می شود رئیس جمهور دستور دادند با محوریت سازمان برنامه و بودجه سناریوهایی طراحی و تنظیم شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: این سناریوها مشخص شده  و این گزینه ها در ستاد دولت در حال بحث و گفتگوست که وقتی به پختگی رسید و نهایی شد در جلسه سران سه قوه درباره آن بحث خواهد شد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تعیین نقشه راه مشخص اقتصادی افزود: ما این کار را انجام خواهیم داد و درباره فرماندهی با محوریت اقتصادی آن هم اقدام خواهیم کرد.

تصمیم جدید دولت در زمینه واردات گوشی تلفن همراه هم ، خبری بود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، در حیاط پاستور ، آن را رسانه ای کرد و نحوه تخصیص ارز به انواع گوشی تلفن همراه را توضیح داد .

آذری جهرمی با اشاره به وعده ۱۰ روزه برای کنترل بازار گوشی همراه ، علت تحقق نیافتن آن را طولانی شدن تصمیم گیری درباره سیاست جدید ارزی دانست و پیش بینی کرد : با دو تصمیم جدید دولت ، بازار تلفن همراه در هفته آینده متعادل می شود .

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *