صفحه نخست / سرخط اخبار / تعداد کودکان کار تهران / ۶۰ درصد کودکان کار تبعه افغانستان و پاکستان هستند

تعداد کودکان کار تهران / ۶۰ درصد کودکان کار تبعه افغانستان و پاکستان هستند

تعداد کودکان کار تهران / ۶۰ درصد کودکان کار تبعه افغانستان و پاکستان هستند
تعداد کودکان کار تهران / ۶۰ درصد کودکان کار تبعه افغانستان و پاکستان هستند

 محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، درخصوص طرح‌های ساماندهی و جمع‌آوری کودکان کار گفت: سازمان امور اجتماعی به منظور مدیریت و نظارت بر آسیب‌های اجتماعی احداث و زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کند، یکی از وظایف آن رسیدگی به معضل کودکان‌کار است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سازمان امور اجتماعی بالاترین مرجعی است که مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی به جهت رسیدگی بهتر و دقیق‌تر به مسائل و ناهنجاری‌های اجتماعی تعیین کرده که در برنامه ششم توسعه نیز به آن اشاره شده است.

وی ادامه داد: جمع آوری و ساماندهی کودکان کار نیاز به قانون داشت که به صورت گسترده در برنامه ششم به آن رسیدگی شد و اختیارات دستگا‌های متولی به صورت کامل مشخص شده است، امیدواریم این طرح به خوبی انجام شود چرا که در غیر این صورت برنامه‌ای برای اجرا در دستور کار نداریم.

بادامچی تاکید کرد: وظیفه و تقسیم‌کار دستگاه‌ها جهت ارتقای سلامت و نشاط، عدالت اجتماعی، نظم و احساس امنیت، مدیریت، کنترل، کاهش و حذف معضلات و آسیب‌های اجتماعی با توجه به قانون کاملا مشخص شده و مدیریت آن نیز برعهده وزارت کشور است و با همکاری سازمان بهزیستی و شهرداری انجام خواهد شد، در صورت عدم تحرک و عملکرد نامناسب نهادهای متولی، مجلس در چهارچوب اختیاراتش اقدام خوهد کرد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: ‌بیش از ۶۰ درصد کودکان و افرادی که در چهار‌راه‌ها به کار و تکدی‌گری مشغول‌اند، اتباع خارجی تشکیل می‌دهند که اکثر آنها تابعه افغانستان و پاکستان هستند.

منبع: ملت 

در همین رابطه

خبر خوش برای فرهنگیان / پرداخت مطالبات فرهنگیان

خبر خوش برای فرهنگیان / پرداخت مطالبات فرهنگیان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: بخشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *