صفحه نخست / سرخط اخبار / تصمیم نهایی ترامپ برای برجام / آمریکا از برجام می رود یا خواهد ماند

تصمیم نهایی ترامپ برای برجام / آمریکا از برجام می رود یا خواهد ماند

تصمیم نهایی ترامپ برای برجام / آمریکا از برجام می رود یا خواهد ماند

دونالد ترامپ دیشب در توییتی اعلام کرد که فردا یعنی امروز تصمیم نهایی خود را درباره برجام و این که به توافق پایبند خواهد بود یا که از این توافقم نامه بیرون خواهد رفت ، میگیرد. این خبر در حالی منتشر شد که قرار بود ۲۲ اردیبهشت اعلام شود اما گویا دونالد ترامپ هم اکنون تصمیم خود را گرفته است و ساعت ۲۲:۳۰ شب به وقت ایران مشخص خواهد شد سرنوشت برجام چه خواهد بود.

شماری از دیپلماتهای اروپایی در حالی که چند ساعتی تا اعلام نظر رئیس جمهوری آمریکا درباره توافق هسته ای باقی مانده، اعلام کردند: خروج ترامپ از توافق هسته ای تقریبا قطعی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه فرانکفورترآلگماینه، تعدادی از دیپلماتهای اروپایی شانس بسیار بسیار کمی برای ماندن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در توافق هسته ای ایران متصور هستند.

این دیپلماتها که نامی از آنها منتشر نشده، گفتند: ترامپ قطعا از توافق هسته ای خارج شده و حتی شرط و شروطی هم برای آن متصور نخواهد شد.

این در حالی است که شماری از سفرای کشورهای اروپایی در اتحادیه اروپا نیز این نظر را تائید و اعلام کردند که شواهد همه حاکی از رد توافق هسته ای ایران از سوی ترامپ است.

گفتنی است رئیس جمهوری آمریکا شب گذشته در یک پیام توئیتری اعلام کرد که فردا ساعت ۲ بعدازظهر( بوقت محلی واشنگتن) از کاخ سفید تصمیم خود درباره توافق ایران را اعلام خواهم کرد.

منبع: مهر

در همین رابطه

ارتباط ایران با اروپا پس از تحریم امریکا / صادرات شرکتهای آلمانی قطع نمیشود

ارتباط ایران با اروپا پس از تحریم امریکا / صادرات شرکتهای آلمانی قطع نمیشود وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *